Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamikaze hâkim deli numarası yaptı

Giriş Tarihi: 14.7.2016
Kamikaze hâkim deli numarası yaptı

TÜBİTAK’çıların yargılandığı davada davayı reddeden FETÖ’cü Hâkim İlhan Karagöz gerekçeli kararında devlet büyüklerine hakaret etti. HSYK hakkında inceleme başlatınca da psikiyatri kliniğine yattı

Balyoz davasında bilirkişilik yapan TÜBİTAK çalışanları Erdem Alparslan, Tahsin Türköz ve Hayrettin Bahşi hakkında görevini kötüye kullanmak suçlamasıyla dava açılmıştı. 3 bilirkişi yurtdışına kaçmıştı. İddianame 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmiş yargılama devam ediyordu. 11. duruşması yapılan dosyaya son celsede 23 Eylül 2016 için duruşma günü belirlenmişti. Fakat Hakim İlhan Karagöz arife günü yani 4 Temmuz'da dosya için aniden duruşma açtı. Şüpheliler hakkında kamu davası açılamayacağı iddiasıyla ret kararı veren Karagöz, 572 sayfalık da skandal ifadelerle dolu gerekçesini yazdı.

SANKİ SİYASİ PARTİ LİDERİ
Ret gerekçesinde, hukuki dilden öte sanki bir siyasi parti lideri üslup ve sloganik ifadeleri kullanıp dava dışında konulara değinilmesi çekti. Gerekçede, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere birçok devlet büyüğüne hakaretler yağdırıldı. Kararda AK Parti'nin yasal olmadığı, çete olduğu, sulh ceza mahkemelerinin "ucube" olduğu gibi uçuk ifadelere yer verildi. Kararda bazı devlet büyükleri için "saygısız" ifadesi kullanıldı. FETÖ ifadesini yazarken parantez içinde ünlem kullanması dikkat çeken Karagöz, Fetullah Gülen ve cemaatine övgüler dizdi. FETÖ'nün örgüt olmadığını sivil toplum kuruluşu olduğunu ileri sürdü. Karagöz, Gülen'in peygamber soyundan geldiğini ileri sürdü hatta mehdi olduğunu ima eder şekilde mehdilik bahsini kararda işledi. Kararda adliye içindeki dedikodulardan bile bahsedilmesi garip bulundu. Birçok kişi hakkında suç duyurusu yapılması istenilen komik gerekçede, Yeni Hayat, Özgür Düşünce gibi FETÖ bülteni birçok gazeteden alıntı yapılması bu gazetelerin haberlerinin gerçekmiş gibi karara konu yapılması dikkatlerden kaçmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasından bile bahsetmekten geri durmayan hâkim Karagöz, arife günü UYAP'a kaydedilmesi talimatını verdiği metni teslim ettikten sonra ortadan kayboldu.

PSİKİYATRİ KLİNİĞİNE YATIRILDI
İstanbul Adalet Komisyonu'nun skandal karardan haberi olup Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) ihbarda bulunması üzerine Karagöz hakkında jet hızıyla işlem başlatıldı. HSYK, ret metnini incelemeye aldı. Karagöz'ün ise Bursa'da olduğu burada bir hastanenin Ruh ve Sinir Hastalıkları Bölümü'nün psikiyatri kliniğine yatırıldığı öğrenildi. Yakınları, İstanbul Adliyesi'ne psikiyatri kliniğinde tedavi gördüğüne dair rapor gönderdi.

İKİ HÂKİME TAHLİYE YOK
Paralel Yapı soruşturmaları kapsamındaki tutukluları hukuka aykırı işlemlerle tahliye eden ve meslekten ihraç edilen hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer'in tahliye talepleri reddedildi. Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nde devam edilen duruşmada söz verilen Özçelik savunmalarını yapmaları için odalarına bilgisayar konulması yönünde ara karar alınmasına rağmen bunun yapılmadığını ve bu şartlarda savunma yapamayacağını kaydetti. Daire, cezaevinde yapılan işlemlerin neler olduğunun sorulmasına karar verip, sanıkların tahliye taleplerini reddederek duruşmayı erteledi. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamikaze hâkim deli numarası yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN