Kurtulmuş: ’de yeni bir safha kaçınılmaz

Giriş Tarihi: 14.7.2016
Kurtulmuş: Suriye’de yeni bir safha kaçınılmaz
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, aHaber canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kurtulmuş'un sözlerinden satırbaşları şöyle:
halkının kendi içinde oluşturduğu, olgunlaştırdığı adımların atılması ve uluslararası camianın da bu sürecine katkıda bulunması lazım. 'de her atılan kurşundan burada içi yanan bir ülke olarak biz Suriye'de barışın sağlanmasını istiyoruz. İsteriz ki Suriye'de barış bir an evvel olsun. Bunun için evet Suriye'de yeni bir sayfa, yeni bir safha kaçınılmaz olarak başlayacaktır. Bunun alternatifi bölgesel ya da küresel bir savaştır. Ne Amerika ne Rusya bunu göze alır.
Sayın Cumhurbaşkanı'nın, Sayın bakanların, belki çok yüksek diğer sivil ve askeri bürokrasi insanlarının odaları, makamları, arabaları, araçları dinlenebilecek noktaya gelinmişse, karşımızda tahminlerimizin çok üstünde bir örgüt var demektir. Bir yılın, üç yılın meselesi değildir. 30-40 yıllık bir hazırlığın sonucudu. Ayrıca sadece açıkça bilinenler değil, kripto olarak varlıklarını kamunun içerisinde sürdürenler de olabilir, bunlarla ilgili de çok titiz çalışmalar sürdürülüyor. Başbakanlık'ta bir koordinasyon sürdürülüyor, yani her kurum bu sorumluluklarını yerine getiriyor ama bir ortak koordinasyon da gerçekleştiriliyor.
Fransa'nın güvenlik nedeniyle Ankara ve İstanbul'daki milli gün kutlamalarını iptal etmesi, büyükelçilik ve konsolosluklarının kapatması Fransız yetkililerin takdiri. Türkiye, hem Fransa Büyükelçiliği ile konsolosluklar dahil bütün temsilciliklerini korumak için en üst düzeyde seferberlik durumundadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtulmuş: Suriye’de yeni bir safha kaçınılmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN