Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Numan Kurtulmuş'tan flaş li açıklaması

Giriş Tarihi: 14.7.2016 14:47 Güncelleme Tarihi: 14.7.2016 16:06
Numan Kurtulmuş'tan flaş Suriyeli açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Beyşehir'de 1'i li 2 kişinin öldüğü kavgayla ilgili yaptığı değerlendirmede, 'liler üzerinden provokasyon yapmak isteyen, puslu havaları seven bazı çakallar olabilir. Dolayısıyla bu puslu havadan yararlanmak isteyen provokatörlere asla imkan tanımayın' dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Konya'da Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından bir otelde düzenlenen 'Uluslararası Kültür Turizmi ve Medya Kurultayı'na katıldı. Yaptığı konuşmada 'de yaşanan olaylara değinen Kurtulmuş, şunları söyledi:

"SURİYE ÖRGÜTLER KONFEDERASYONU HALİNE GELMİŞ BİR ÜLKE"

', örgütler konfederasyonu haline gelmiş vaziyette. Her örgütün arkasına baktığınızda şu ülke, bu ülke. Bu ülkeler desteklerini veriyor ve vekalet savaşlarıyla orta doğuda bölgesel güç elde etmenin peşine konuşuyorlar. Olan Suriye halkına oldu. 450 bin masum Suriyeli öldü. Suriye bu durumdan çıkmak zorundadır. Eğer bu kaos ve kriz çözülemezse, çok açık söylüyorum Suriye'de sürdürülen vekalet savaşlarının sonu gelmiştir. Bundan sonra Suriye'deki vekalet savaşlarının arkasında duranlar, Suriye kaynaklı bölgesel savaşın ve giderek küresel bir savaşın içinde kendilerini bulurlar. Suriye'de ben çözümden yana bir umut doğduğu kanaatindeyim. olarak da Suriye'de barışın sağlanması, ama yukarıdan empoze edilmiş bir barış değil, Suriye halkının istediği bir barışın kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Türkiye olarak buna destek verdiğimizi belirtmek istiyorum.'

BEYŞEHİR'DE YAŞANAN OLAYLAR

Beyşehir'de geçen cumartesi günü köpeğe tekme atma tartışmasında 1'i Suriyeli 2 kişinin öldüğü, 3 Suriyelinin de yaralandığı olayı hatırlatan Numan Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü:

"PUSLU HAVALARI SEVEN ÇAKALLAR OLABİLİR"

'Milletimizi buradan uyarıyorum. Aman ha sakın ha dikkat. Suriyeliler üzerinden provokasyon yapmak isteyen, puslu havaları seven bazı çakallar olabilir. Dolayısıyla bu puslu havadan yararlanmak isteyen provokatörlere asla imkan tanımayın. Muhacirlere ensarlık vazifesi görmüş olan bir milletiz. Dolayısıyla kimsenin provokasyonlarına müsaade etmeyin, kimsenin bu konuda ortalığı karıştırmasına vesile olmayın. Milletimiz uyanık duracaktır.'

KAÇ SURİYELİ VATANDAŞLIK ALACAK? İŞTE DETAYLAR...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SURİYELİ KARDEŞLERİMİZE VATANDAŞLIK İMKANINI VERECEĞİZ.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Numan Kurtulmuş'tan flaş Suriyeli açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN