PKK'ya bir darbe daha!

'de terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 13'e yükseldi. Operasyon kapsamında Menemen'de yakalanan S.A'nın, PKK'nın gençlik yapılanmasının sözde İzmir sorumlusu olduğu öğrenildi. Öte yandan Şüphelilerden Y.İ'nin ise gençlik yapılanmasının sözde Bayraklı sorumlusu olduğu, örgüte eleman kazandırdığı, taşlı ve molotofkokteylli saldırılara katıldığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 14.7.2016 16:22 Güncelleme Tarihi: 14.7.2016 19:09
PKK'ya bir darbe daha!

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Bato'nun yürüttüğü soruşturma kapsamında dün 11 kişinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında Menemen ilçesi Asarlık Mahallesi'nde 2 kişi daha yakalandı.

GENÇLERİ ÖZ YÖNETİM VAADİYLE KANDIRIP CİZRE'YE GÖTÜRÜYORDU

Gözaltına alınan 2 şüpheliden S.K'nın (24), örgütün gençlik yapılanmasının İzmir sorumlusu olduğu, eylemleri yönlendirdiği, örgüte eleman kazandırdığı, mahalledeki bazı gençleri "öz yönetim" vaadiyle kandırarak Cizre'ye götürdüğü, güvenlik güçlerinin operasyon başlatması üzerine kaçarak İzmir'e geldiği, zanlının ilçeye götürdüğü 15 örgüt mensubunun ise operasyonda etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

DAHA ÖNCE DE CEZA ALMIŞ

Öte yandan, dün gözaltına alınanlar arasındaki S.D'nin "terör örgütü üyeliği" suçundan kaldığı cezaevinden kısa süre önce tahliye edilmesinin ardından yeniden örgüt adına faaliyete başladığı, izinsiz gösterilere katılarak güvenlik güçleri ve kamu binalarına taşlı ve molotofkokteylli saldırılar düzenlediği ve eylemleri yönlendirdiği belirtildi.

ÖRGÜTÜN SÖZDE BAYRAKLI SORUMLUSU DA YAKALANANLAR ARASINDA

Şüphelilerden Y.İ'nin ise gençlik yapılanmasının sözde Bayraklı sorumlusu olduğu, örgüte eleman kazandırdığı, taşlı ve molotofkokteylli saldırılara katıldığı kaydedildi. Gözaltındaki 13 şüphelinin işlemleri sürüyor.

BAHOZ BOMBAYA OTURMUŞ!

BAHOZ ERDAL SUİKASTININ ANLAMI

BAHOZ GİTTİ! GERİYE ONLAR KALDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'ya bir darbe daha!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN