Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2019 yılında 4

AK Parti, 2019 yılında yapılacak olan 3 seçim ve muhtemel anayasa referandumu için kolları sıvadı. Yapılacak olan çalışmalarda, oy alınamayan kesime yönelik önemli adımlar atılacak.

Giriş Tarihi: 15.7.2016 16:11
2019 yılında 4 seçim sandığı

Bugüne kadar girdiği tüm seçimler ve referandumlardan zaferle çıkan AK Parti, yeni sandık rekabeti için seferberlik başlattı. 2019'da, yerel ve genel seçimlerin yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı seçimi de yapılacak. Ayrıca, o zamana kadar, muhtemel bir anayasa ve başkanlık referandumunun da gündeme gelmesi bekleniyor. Dört ayrı sandıktan çıkacak sonuçlar, Cumhuriyet'in 100'üncü yıldönümü olan 2023'e giden yolda nasıl bir yönetiminin olacağını da gösterecek. İstikrarın devamı, yürütülen projelerin kesintiye uğramaması, AK Parti'nin dinamizminin ve hizmetlerinin sürmesi bakımından hayati görülen seçimler ve referandum için teşkilatın da gerekli hazırlığı yapması için karar alındı.

İL BAŞKANLARINA TALİMAT
Başbakan başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nın basına kapalı bölümünde de il ve belediye başkanlarına yapılması gereken çalışmayla ilgili talimat verildiği öğrenildi. Bu kapsamda il başkanlarından, AK Parti'ye oy vermeyen kesimlerin neden tercih etmediği, hassasiyetlerinin ve beklentilerinin ne olduğu, ne tür çalışmalar yürütülmesi gerektiği konularında araştırma yapmaları istendi. İl başkanları, bu konularda yaz döneminde yürütecekleri çalışmaların sonuçlarını parti yönetimine rapor olarak sunacak.

KANAAT ÖNDERLERİ İLE KONUŞULACAK
Parti yönetimi, bu çalışmalara paralel olarak, kamuoyu araştırmalarıyla halkın nabzını tutacak.

HASSAS KONULAR
AK Parti'ye oy vermeyen seçmenin hassasiyetleri belirlenerek, uzmanlar ve kanaat önderleriyle birlikte ne tür politikalar üretilmesi gerektiğine odaklanılacak. Ayrıca, geçen yıl yapılan iki seçim esnasında aksaklık görülen yerlerle ilgili tespitler de değerlendirmeye alınacak. Sorunlu noktalar hızla düzeltilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2019 yılında 4 seçim sandığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN