Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan ezanlara!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyanet TV'nin stüdyosunda yaptığı açıklamada, darbe girişimini kınadı.

Giriş Tarihi: 17.7.2016 01:50
Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan ezanlara!

Konuşmasına Allah'ın adıyla başlayan Prof. Dr. Görmez, "Aziz milletimizin her ferdine geçmiş olsun diyorum. Dün hayatını kaybeden bütün vatan evlatlarına, bütün masum şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı evlatlarımıza acil şifalar diliyorum." dedi.

"FESAT VE HUSUMET TOHUMLARINI EKENLER, BİLSİNLER Kİ MİLLETİMİZE ÇOK BÜYÜK ZARAR VERMİŞTİR"

"Bugün millet olarak hepimiz için birlik günüdür, gün dayanışma günüdür." değerlendirmesinde bulunan Mehmet Görmez, şunları kaydetti:

"Gün milletçe kenetlenme günüdür, gün yaşadığımız kabusu in mezarlığına gömerek kardeşliğimizi ve istikbalimizi birlikte yeniden inşa etme günüdür. Dün gece, fecrin doğuşuna kadar semalarımızdan sala seslerini eksik etmeyen bütün diyanet camiamıza, bütün din gönüllülerine en kalbi teşekkürlerimi arz ediyorum. Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan sala seslerini bize lütfettiği için Allah'a hamd ediyorum. Dün gece, milletimizin kalbine yönelmiş tank namlularından, evlerimizin üzerinden geçen F-16 uçaklarının seslerinden rahatsız olmayıp, bağımsızlığımızın simgeleri olan minarelerimizden yükselen o güzel sala seslerinden rahatsız olan bir tek kardeşimin çıkacağını düşünmüyorum.

Herkes bilsin ki bizim vazifemiz, sadece namaz kıldırmak değildir. Bizim vazifemiz, aynı zamanda tarih boyunca mazlumların umudu olmuş aziz milletimizin maneviyatını ayakta tutmaktır. İstiklal ve bağımsızlığımız için çaba göstermek, iman vazifemizdir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan ezanlara!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN