Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkircikli davrananlar ders çıkarmalı

Giriş Tarihi: 16.7.2016
İkircikli davrananlar ders çıkarmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pek çok kez terör saldırılarına hedef olan Türkiye’nin ’yı en iyi anlayan ülke olduğunu vurgulayarak, “Terör karşısında ikircikli tutum sergileyen herkesin, gerekli dersleri çıkarmalarını bekliyoruz” dedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, 'nın Nice şehrinde gerçekleşen terör saldırısını şiddetle kınayarak, "Terör karşısında ikircikli tutum sergileyen herkesin, 'yı hedef alan bu son saldırıdan gerekli dersleri çıkarmalarını bekliyoruz. Terör örgütleri için Türkiye ile 'nın, Irak ile Belçika'nın, Suudi Arabistan ile Amerika'nın bir farkının olmadığını artık hep birlikte görmeliyiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'nın Nice şehrinde gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Erdoğan, Fransa'nın milli gün kutlaması sırasında meydana gelen saldırıyı 'insanlık dışı' olarak niteleyerek şiddetle kınadı. Saldırıda hayatını kaybedenleri tazimle yad eden, yaralılara da acil şifalar dileyen Erdoğan, "Kurbanların ailelerine ve Fransız halkına, şahsım ve milletim adına samimi başsağlığı dileklerimi ifade ediyorum. Pek çok terör saldırısına maruz kalmış bir ülke olarak, Fransa'yı ve Fransız halkının duygularını gayet iyi anlıyoruz" dedi. Erdoğan, şöyle devam etti:

TERÖRÜN DİNİ, MİLLETİ YOK
"Terör saldırısı olduğu değerlendirilen bu barbarca eylem, terörizme karşı kararlı ve tutarlı bir mücadele verilmesi zaruretini bir kez daha ortaya koymuştur. Terör karşısında ikircikli tutum sergileyen herkesin, Fransa'yı hedef alan bu son saldırıdan gerekli dersleri çıkarmalarını bekliyoruz. Terör örgütleri için Türkiye ile Fransa'nın, Irak ile Belçika'nın, Suudi Arabistan ile Amerika'nın bir farkının olmadığını artık hep birlikte görmeliyiz. Terörün dini, ırkı ve milliyeti yoktur. Bu hunharca eylemi gerçekleştirenlerin de insanlıkla bir ilgisi yoktur. Bu barbarların esas itibariyle bu dünyada bir yeri de yoktur ve olmamalıdır. Olaydan duyduğumuz derin üzüntüyü ve Fransa halkının acısını paylaştığımızı tekrar ifade ediyor ve Türkiye'nin bu zor günde Fransız devletinin ve halkının yanında olduğunu özellikle belirtmek istiyorum." Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande nezdinde Fransız halkına başsağlığı dileklerini iletti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkircikli davrananlar ders çıkarmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN