Kılıçdaroğlu: Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkıyoruz

Giriş Tarihi: 16.7.2016
Kılıçdaroğlu: Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkıyoruz
Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yaptığı yazılı açıklamada CHP'nin parlamenter demokrasinin vazgeçilmezi olan yurttaşların iradesine bağlı olduğunu belirterek, "Bu ülke darbelerden çok çekmiştir. Aynı sıkıntıların yeniden yaşanmasını istemiyoruz. Cumhuriyete ve demokrasimize sahip çıkıyor, inancımızı eksiksiz bir şekilde koruyoruz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,
Başbakan Yıldırım'ı arayarak, askeri kalkışmanın kul edilemez olduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin yanında olduklarını kaydetti.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik:
Mili irade, aziz milletimizin emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak boynumuzun borcu, şerefimizdir. Demokratik meşruiyet 'namus'tur. Sonuna kadar sahip çıkacağız. Yüce milletimizin son nefesimize kadar emrindeyiz. Milli irade milletin emanetidir. Demokrasimize saldıranlar, milletin emanetine saldırıyorlar. Emanete sahip çıkmak millete sahip çıkmaktır.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:
Milletimizin iradesine, demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacağız. Hiç bir güç bizi bu kutlu yolculuktan alıkoyamaz.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ:
Fötrünü alıp kaçacak hükümet yoktur. Bizim cesetlerimizi çiğnemeleri lazım. Demokrasiyi askıya almak için bizi tek tek kurşuna dizmeleri lazım. Hükümet bütün birimleriyle iş başındadır. Bunlara karşı içerisinde alınması gereken ne varsa yapılacaktır. Her türlü tedbir alınacaktır. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bu kalkışmayı yapanlara karşı soruşturma başlatmıştır, adli süreçler de işletilmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu: Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN