Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de 550 komando engellenemeseydi neler olacaktı?

 Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'den Çardak Havaalanı'na yola çıkan 550 komandonun 'ya ulaşması durumunda darbe girişiminin daha kanlı olacağını savundu.

Giriş Tarihi: 17.7.2016 14:30 Güncelleme Tarihi: 17.7.2016 14:50

Tugay Komutanı Kamil Özhan Özbakır ile birlikte çok sayıda subayın kentte gözaltına alındığını hatırlatan Osman Zolan, "Milletin parasıyla alınan uçak ve helikopterlerden millete ateş açanların Allah belasını versin. Buradan Denizli Valisi Ahmet Altıparmak'a bir kez daha teşekkür ediyorum.

"HAVAALANININ ELEKTRİKLERİ KESİLDİ"

Komandolar yola çıkınca havaalanının elektrikleri valinin talimatıyla kesildi. Belediyemizin araçları da Tugay Komutanlığı etrafında arıza yaptı. Ayrıca, uçakların havaalanında indiği pistte de araçlarımız arıza yaptı. Komandoları alıp Ankara'ya götürecek olan kargo uçağı yere inemedi.

"550 KOMANDOYU ENGELLEYEMEZSEK..."

Denizli'den 550 komandonun Ankara'ya gitmesini engellemesek ya biz burada olmazdık ya da darbe girişimi daha kanlı olurdu. Denizli'nin Milli Mücadele Günü 15 Mayıs'tır. Bundan sonra 15 Temmuz'da Demokrasi Bayramımız olacak" dedi.

Zolan, idam cezasının da geri gelmesi gerektiğini sözlerine eklerken, kalabalık sık sık '', 'Dik dur eğilme bu millet seninle', 'Her Türk asker doğar' sloganları attı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'de 550 komando engellenemeseydi neler olacaktı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN