Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘İnadına demokrasi inadına milli irade’

Başbakan : kılığındaki caniler bombalar yağdırdı, siz örnek duruş sergilediniz. Bugün bir milat. İnadına demokrasi, inadına milli irade, inadına ve inadına kardeşlik

Giriş Tarihi: 17.7.2016
‘İnadına demokrasi inadına milli irade’
Başbakan Binali dün TBMM Genel Kurulu'nda konuştu:
Milletin bağımsızlığını, namusunu korumak için sokağa çıkan tankların önünde bir kahraman olarak dikilen o mübarek kanıyla bayrağını hürriyetinin istiklalini muhafaza eden şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum.
Milli iradeyi teslim almak isteyenler karşısında sokağı teslim alan yüce milletimizi selamlıyor böyle kahraman bir milletin evladı olmaktan büyük gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Erdoğan'a dirayetli dik duruşundan dolayı teşekkür ediyorum. Siyasi partilerimize, genel başkanlarına Meclis gruplarına dayanışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Her biri Alpaslan, Fatih, Selahaddin Eyyübi olan polislerimin alnından öpüyorum.
Barikatları aşarak, tankları geçerek, kurşunları savuşturarak TBMM'ye geldiniz. 'Ya demokrasi ya ölüm' diyerek bu salonda dimdik durdunuz. Millet sokakta istiklaline sahip çıkarken, siz de istiklalinize, demokrasiye, milli iradeye sımsıkı sarıldınız. Bu bir milattır.
İhanet ve terör karşısında sarsılmaz birliktelik içinde olma talimatını biz milletimizden aldık. Diyorum ki inadına demokrasi, inadına milli irade, inadına , inadına kardeşlik. Millete darbe yapmaya kalkanlar darbe yemiştir.
Öyle canice, alçakça bir saldırı gerçekleşti ki Meclis'in hem ruhunu hem bedenini hedef aldılar. Bunlar değil, asker kılığında teröristlerdir, canilerdir. Burada tarihe not düşmek isterim. Bundan sonra 50 yıl, 100 yıl bin yıl bu milletin evine, milli iradenin tecelli ettiği bu Meclis'e kim el uzatırsa akıbeti aynı olacaktır. Meclis'ten ayrılırken de vatandaşa seslenen Yıldırım, "Bu çapulcular, Türk milletini tanımamışlar. Bunlar okyanus ötesine akıllarını satmış alçaklardır" dedi.

'15 Temmuz demokrasi bayramımız oldu'
Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'nün sonuçsuz kalan darbe girişiminin ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile birlikte Çankaya Köşkü'nde basın toplantısı düzenledi. Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
15 Temmuz cuma gecesi Türk demokrasisi için kara bir leke. Akşam darbe girişiminde bulunan Paralel terör çetesine karşı demokrasi nöbeti tutan, sabah da normal hayatına dönen asil milletin adı Türk milletidir. 15 Temmuz artık demokrasimizin bayramı olmuştur. Milletimizle beraber büyük bir belayı Allah'a şükür defettik. Türk milletinin demokrasi konusunda ne kadar engin bir tecrübeye sahip olduğunu, demokrasinin ve milli iradenin ne kadar ülkemizin bağımsızlığı için önemli olduğunu bir kez daha bütün dünya gördü.
Bu paralel çete mensupları artık yüce Türk adaletinin elindedir. Müstahak oldukları her türlü cezayı, karşılığı göreceklerdir. Devletin silahıyla, parasıyla, tankıyla, bombasıyla, uçağıyla, helikopteriyle bu ülkenin vatandaşlarının üzerine ateş açanlar PKK teröründen daha da aşağılık bir terör örgütüdür.
Belki dünya tarihinde, bu kadar orantısız güce karşılık emsali görülmeyecek büyük bir başarıyı, bu milletime yaşatan Rabb'ime hamdediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘İnadına demokrasi inadına milli irade’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN