Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İncirlik Üssü uçuşlara tekrar açıldı

Giriş Tarihi: 17.7.2016 20:39
İncirlik Üssü uçuşlara tekrar açıldı

Türkiye’yi sarsan ‘darbe girişimi’ sonrasında geçici olarak kapatılan ’daki İncirlik Üssü, yeniden uçuşa açıldı.

'Kanlı darbe' girişiminde 'yı bombalayan uçakların kalktığı ve tankerlerle yakıt ikmali yapıldığı iddiaları sonrasında geçici olarak kapatılan 'daki İncirlik Üssü yeniden uçuşa açıldı. Böylelikle İncirlik, yeniden terör örgütü DAEŞ'in Irak ve Suriye'deki unsurlarına yönelik hava operasyonlarında koalisyon güçlerinin kullanımına açılmış oldu.

Türkiye'yi sarsan 'darbe girişimi' sonrasında geçici olarak kapatılan Adana'daki İncirlik Hava Üssü, yeniden uçuşa açıldı. İncirlik, 'kanlı darbe' girişiminde kullanılan ve Ankara'yı bombalayan uçakların kalktığı ve tankerlerle yakıt ikmali yapıldığı yönündeki iddialarla gündeme gelmişti.

İNCİRLİK YENİDEN AÇILDI

Önceki gün uçuş trafiği durdurulan, giriş-çıkışların yasaklanarak, enerji verilmeyen İncirlik Hava Üssü, yeniden açıldı. ABD Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; "Türk yetkililer, İncirlik Hava Üssü'nü askeri uçuşlara tekrar açtı. ABD'nin DAEŞ'e yönelik operasyonları devam ediyor" ifadesine yer verildi. Böylelikle İncirlik Hava Üssü sadece bir gün kapalı kalmış oldu.

DARBEDE KULLANILDIĞI İDDİASI

İncirlik Hava Üssü'nde konuşlu bulunan 10. Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın darbe girişimine adı karışması, İncirlik'ten kalkan uçakların Ankara'da cuntacılar tarafından bombalama eylemine katılması ve darbe girişiminde kullanılan F-16'lara havada yakıt ikmali yaptığı iddiaları üzerine önceki gün geçici olarak kapatılmıştı. Darbe girişiminin bastırılmasının ardından Tuğgeneral Van ile birlikte 10 asker tutuklanmıştı.

Akşam

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İncirlik Üssü uçuşlara tekrar açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN