Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 vali yardımcısı ve 214 güvenlik personeli görevden alındı!

Giriş Tarihi: 18.7.2016 20:30
2 vali yardımcısı ve 214 güvenlik personeli görevden alındı!

Valiliği'nden, darbe girişimiyle ilgili sürdürülen soruşturma ile hakkında yapılan açıklamada 2 Vali Yardımcısı ve 214 güvenlik personeli hakkında görevden uzaklaştırma kararı alındığını duyuruldu.

Cumhuriyet Savcılığınıın gözaltı kararı verdiği 4. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Albay Bahadır Dalgıç'ın sevk edildiği mahkemece tutuklandığı belirtildi. Soruşturma ile ilgili detayların verildiği Valilik açıklaması şöyle:

" tarafından Valiliğimizde görevli 2 Vali Yardımcısı hakkında görevden uzaklaştırma kararı alınmıştır. Trabzon İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli 1 rütbeli personel hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltı kararı verilmiş, Valiliğimizce adı geçen personel hakkında görevden uzaklaştırma kararı alınmıştır.

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü (İl merkezi ve ilçeler) kadrosunda görevli personel hakkında İçişleri Bakanlığı ve Valiliğimiz tarafından yapılan değerlendirme sonucu, 82'si rütbeli, 130'u memuru, 2'si sivil memur olmak üzere toplam 214 personel hakkında görevden uzaklaştırma kararı alınmış olup, haklarında idari işlemler başlatılmıştır. Bahsi geçen personelden 1 rütbeli hakkında ilgili mahkemece tutuklama kararı, 3 rütbeli hakkında ise Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nca gözaltı kararı verilmiştir. Ayrıca, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 'nun almış olduğu karar gereği ilimizde görevli 37 Hakim ve Savcı hakkında öngörülen iş ve işlemler Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir."BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 vali yardımcısı ve 214 güvenlik personeli görevden alındı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN