Türkiye'nin en iyi haber sitesi

81 ilde operasyon

FETÖ teröristlerinin başarısız darbe girişimi sonrası 81 ilde operasyon başladı. Hâkim ve savcı 500’ün üzerinde şüpheli gözaltında, rütbeli eşkıya bir bir yakalanıyor

Giriş Tarihi: 18.7.2016
81 ilde operasyon
Fetullahçı Terör örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Manisa Salihli'de karı koca olan hakim ve savcı Yaldır çifti gözaltına alındı. Karaman'da Ermenek Cumhuriyet Savcısı Dilek K. ile eşi Asliye Hukuk Hakimi Arif K. ile 5 hakim ve savcı Osmaniye'de 4. sınıf emniyet müdürü ile 4 hakim ve savcı gözaltına alındı. Antalya'da 37, Burdur'da 7, 'da 21, Eskişehir'de 4, Kayseri'de 12, Mersin'de 74, Van'da 15, Sakarya'da 15, İzmir'de 23, Denizli'de 10, Amasya'da 4, Rize'de 4, Ordu'da 7, Samsun'da 23, Zonguldak'ta 13, Kastamonu'da 7, Aksaray 18, Çanakkale'de 13, Sivas'ta 15, Adana'da 18, Batman'da 8, Çorum'da 13, Elazığ'da 24, Kahramanmaraş'ta 18, Bitlis'te 4, Bursa'da 20, Hakkari'de 12, Bolu'da 12, Balıkesir'de 10, Yozgat'ta 8, Siirt'te 10, hakim ve savcı gözaltına alındı. Düzce'de 13 hakim savcı görevden alındı. Giresun'da 7'si hâkim ve savcı, 10 kişi gözaltına alındı. Kamuoyunda "kozmik oda" olarak bilinen Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığındaki aramaya katılan hâkimlerden Dündar Örsdemir de aranan isimler arasında yer alıyor.

ERDOĞAN'IN YAVERİ YAZICI DA TUTUKLANDI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı tutuklandı. 3 yaver de gözaltına alındı. Öte yandan; 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın Özel Kalem Müdürü Kurmay Albay Tevfik Gök'ün de gözaltına alındığı bildirildi. Gök, yürütülen soruşturma kapsamında dün polislerce bakanlıkta gözaltına alındı.

KONYA 3. ANA JET ÜSSÜ'NE OPERASYON
FETÖ'nün darbe girişimi kapsamında, Konya Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şubesi ekiplerinin eşliğinde yaklaşık 30 araçla 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'na operasyon yapan polis 6 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında Ana Jet Üssü Harekât Komutanı Kurmay Albay Mustafa Ertürk ile 1 albay, 1 yarbay, 1 teğmenin de bulunduğu bildirildi. Üssü'ndeki pistin, askeri araç ve kepçelerle kapatıldığı belirtildi.

3 GENERAL ARANIYOR
Bu arada, 3'üncü Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar'ın ardından, Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Timurcan Ermiş hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.

Kenan GÜRBÜZ - İhsan TUNÇOĞLU - Mehmet YILDIRIM - Ali ALTUNDAŞ - Harun ATALAY - Adnan AÇIKGÖZ - Rıdvan UYSAL - Halit TURAN - Ahmet Emre ATALAY - Erdoğan ÖZTÜRK- Mehmet AL - Feti KILIÇ / SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
81 ilde operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN