Bitmiş değil gevşemek yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ’nün darbe girişiminin 12 saatlik bir operasyon olmadığını belirterek, “Gevşemek yok. Özellikle bu hafta çok önemli. Meydanlardan ayrılmayacağız” dedi

Giriş Tarihi: 18.7.2016
Bitmiş değil gevşemek yok
Cumhurbaşkanı , FETÖ'cü darbe girişimi sırasında şehit edilen 6 kişinin namazında Fatih Camisi avlusunda toplanan vatandaşlara seslendi:

ANLAMLI BİR GÜN:
Bu cenaze töreni anlamlı. Ben bunu iki planda değerlendireceğim. Bir, kurucusu olduğum partimin kurucuları arasında olan değerli hocamız Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş'ı aleme hakka uğurluyoruz. Bunun yanında yine 15 Temmuz şehitlerimiz var. Bu şehitlerimizi de peygamberlik makamından sonraki en yüce makama uğurluyoruz.

ONLARIN TANKI VARSA:
Ülkemizin birliğine, beraberliğine, milletimizin bütünlüğüne kardeşliğine tahammül edemeyenlerin üst akıllardan aldıkları talimatla ne yazık ki devletimizi ele geçirme hareketi 15 Temmuz'da birer silahlı eyleme dönüşmüştür. Silahlı eyleme dönüştüğü zaman sadece milletimize yaptığımız bir çağrıyla ülkemizin dört bir yanından tüm vatandaşlarımın icabet etmesi meydanları gümbür gümbür doldurdu ve "Onların tankı topu varsa bizim de imanımız vardır" diyerek karşılarında durdular. Bu genç kardeşlerimin tankların paletlerinin altına yatması sıradan bir olay değil, bir imanın özellikle teşviğidir.

VİRÜSLER TEMİZLENECEK:
Yargıyı eline geçirmiş olan bu örgüt, şimdi teker teker dökülüyor. Ve şuanda da yargı bunlardan binlercesini gözaltına almış durumda, açığa almış durumda.HSYK üyelerinden tutunuz, Anayasa Mahkemesi üyelerine varıncaya kadar, birinci mahkemede olanlara varıncaya kadar, şu anda açığa alınıyorlar, gözaltına alınıyorlar ve tutuklanıyorlar. Bu olması gerekendi. Fakat yeterli de değil. Şimdi onlar da tutuklanmaya başladılar. Devletin tüm kurumlarında bu virüsleri temizleme dönemi devam edecektir. Çünkü bu vücut metastaz yaptı. Maalesef kanser virüsü gibi bu devletin her yerini sardı. Bu olayda "Her olan da hayır vardır" kelamı kibarınca şu anda çok çok farklı bir noktaya geldik. Şimdi bununla artık kaçacak yerleri yok. İnlerine gireceğiz demiştik. Şimdi tam manasıyla girdik.

GEVŞEMEK YOK:
Gevşemek yok. Bir defa özellikle bu hafta çok önemlidir. Aynı şekilde meydanlardan ayrılmayacağız. Meydanları sizler doldurmalısınız. Gevşemeye gelmez. Bu iş 12 saatlik bir operasyon değildir. Kararlı bir şekilde yola devam edeceğiz.

GÜLEN'İN İADESİ:
Şu anda AB ülkelerine Adalet ve Dışişleri Bakanlığımız kanalıyla bunların iadesini talep edeceğiz. İsteyeceğiz ve tavırlarını göreceğiz. Görüştüğümüz devlet büyüklerine de bunları hatırlatıyorum. Sizlere defalarca söyledik, fakat ne yazık ki ciddiye almadınız. İşte şu anda bu darbeciler ne yazık ki bu FETÖ'nün temsilcileridir. Biz bunu siyaset belgesine girdik. Aynen PKK gibi FETÖ'yü de ismen girdik. Ama yeterli değil. Şimdi diğerlerini de buraya gireceğiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar Kısıklı'da toplanan vatandaşlara yaptığı konuşmada da şu mesajları verdi:

ABD'NİN TAVRI GÖRÜLECEK:
Gerek , gerek Batı hepsine hükümetimiz yazılı mesajlarını gönderiyor, bütün belgeleriyle göndereceğiz. Gerek Pensilvanya'daki o zat, teröristbaşı, FETÖ'nün başı, bunu ABD'den isteyeceğiz. Dostlarımızın tavrını göreceğiz. Batı ülkelerinde olanları isteyeceğiz. Bakalım ne yapacaklar. Gönderecekler mi, göndermeyecekler mi? Bunların hepsi bir sınamadır. Bu sınamadan kim nasıl çıkacak, onu da göreceğiz.

'İNTİKAMCI DEĞİLİZ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan "İdam isteriz sloganları üzerine şöyle konuştu: "Demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bu, sizlerin hakkı. Bu hak özellikle anayasal olarak gerekli olan mercilerde değerlendirmesi yapılır ve kararı da verilir. Biz bugüne kadar hep duygusallıkları yere attık. Kararlarımızı da verirken bin düşündük, bir verdik. Şimdi de aynı şekilde gayet olumlu bir şekilde bu adımı atarız. Kardeşlerim, şunu unutmayın bizler intikamcı değiliz. En büyük intikam sahibi Azizun Zuntikam sahibi olan Allah'tır. Bu bakımdan sloganik değil, attığımız her adımı düşünerek ilimle akılla tecrübeyle birlikte atmamız lazım. İşte bunun neticesidir ki, bu FETÖ'nün attığı adım karşılığını bulmuştur. Milletle buldu, milli iradeyle buldu. En güzel cevabı benim aziz milletim verdi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitmiş değil gevşemek yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN