Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İslam Konferansı Gençlik Formu darbecilere karşı açıklama yaptı!

Giriş Tarihi: 18.7.2016 12:04 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 12:05

İslam İşbirliği Teşkilatına (İİT) bağlı, İstanbul Merkezli İslam Konferansı Gençlik Formu ( İKGF) Yönetim Kurulu; 15 Temmuz tarihinde Devletine karşı yapılan Askeri Darbe girişimi sebebiyle aşağıdaki açıklamayı yaptı.

İslam Konferansı Gençlik Formu ( İKGF) Yönetim Kurulu olarak, Cumhuriyeti Devleti Anayasal düzenini ve demokratik yollarla başa gelen Hükümeti silah zoruyla yıkmayı hedefleyen TSK'nın içine sızmış hain bir grubun gerçekleştirmiş olduğu darbe girişimini Ulusal ve Uluslararası üye organizasyonlarımız ve sayıları on milyonları aşan İslam ümmeti gençliği adına lanetliyoruz. Bu terörist kalkışma esnasında ülkesini, demokratik değerlerini büyük bir onurla savunurken katledilen sivillere ve hain Cunta girişimine karşı devletini cesurca savunurken şehit düşen Türk Güvenlik Güçleri'ne Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabrı cemil ve yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Bazı iç ve dış mihrakların desteğiyle gerçekleştirildiği anlaşılan hain kalkışmanın, başta Türk Demokrasi'nin kalbi olan Büyük Millet Meclisi'ni hedef alması açıkça göstermektedir ki; bu saldırıyla 'nin son yıllarda göstermiş olduğu demokratik, ekonomik başarılar ve Türkiye'nin özellikle sorunlu Ortadoğu coğrafyasında üstlenmiş olduğu istikrar ve güven sağlayıcı rolü ahlaksızca hedef alınmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cunta girişimine karşı büyük bir yüreklilikle halkı demokratik tepki vermeye davet etmesi üzerine, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kadın, erkek, çocuk, genç ve yaşlı ayrımı gözetmeden tam bir birlik içinde Askeri Cuntaya ve şehirlerin caddelerini işgal etmiş tanklara karşı göstermiş olduğu kahramanca direnişi büyük bir coşkuyla tebrik ediyoruz.

Özellikle Türk Gençliği, hain kalkışmaya karşı duruşu ve cesaretiyle Ortadoğu coğrafyasında kalkınmanın, adaletin ve istikrarın timsali olan Türk Demokrasi'nin ve millet iradesinin en büyük teminatının "Gençlik" olduğunu gözler önüne sermiştir.

İKGDF olarak Uluslararası üye organizasyonlarımızı, İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülke vatandaşlarımızı, Türkiye vatandaşlarının Cunta girişimine karşı göstermiş oldukları demokratik mücadeleye tam destek olmaya ve özellikle sosyal medya üzerinden Uluslararası topluma Türkiye ile tam bir dayanışma içerisinde olduğumuzu göstermeye davet ediyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İslam Konferansı Gençlik Formu darbecilere karşı açıklama yaptı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN