Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valiliği: Hain darbe oyunu bertaraf edilmiştir

Valiliği'nden yapılan açıklamada "Ülkemize ve demokrasimize karşı girişilen karanlık ve hain darbe oyunu milletimizin ve güvenlik güçlerimizin a ve demokrasiye olan güçlü bağlılığıyla bertaraf edilmiştir" dendi.

Giriş Tarihi: 18.7.2016 19:23
İstanbul Valiliği: Hain darbe oyunu bertaraf edilmiştir

Valiliğinin açıklamasında, vatandaşlardan içinde kalarak kendileri ve başkalarının can ve mal güvenliğine zarar verecek davranışlardan sakınarak, yüksek heyecan, hassasiyet ve vakar içerisinde darbe girişimine karşı tepkilerini göstermelerini, provokatif çağrılar ve tahriklere itibar etmeyip, güvenlik güçlerinin görevlerini kolaylaştırıcı bir tavırla hareket etmeleri istendi.

Yazılı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine değinilerek, ülke ve demokrasiye karşı girişilen karanlık ve hain darbe oyunu milleti ile güvenlik güçlerinin hukuka ve demokrasiye olan güçlü bağlılığıyla bertaraf edildiği hatırlatıldı.

Bu süreç içinde sokaklara ve meydanlara çıkarak devletin, demokrasinin, birlik ve beraberliğin sahiplenilmesi ve korunması yönünde yüksek bir ve cesaret gösterildiği, darbe girişimine karşı milletin kıymetli evlatlarına sonsuz minnet ve teşekkürün sunulduğu açıklamada, şunlar kaydedildi: "Vatandaşlarımızın bundan sonraki günlerde de meydanlarda bu güçlü duruş ve desteklerini azaltmadan devam ettireceklerine yürekten inanıyoruz. Aziz milletimizin bu desteklerini hukuk içinde kalarak kendilerinin ve başkalarının can ve mal güvenliğine zarar verecek davranışlardan sakınarak yüksek heyecan, hassasiyet ve vakar içerisinde göstermelerini, provokatif çağrılara ve tahriklere itibar etmemelerini ve güvenlik güçlerimizin görevlerini kolaylaştırıcı bir tavırla hareket etmelerini rica ediyoruz. Bu vesileyle hain saldırılar nedeniyle hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Valiliği: Hain darbe oyunu bertaraf edilmiştir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN