Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletin nöbeti devam ediyor! Meydanlara var!

Bir grup askerin darbe girişiminin ardından meydanlara çıkan vatandaşlar, demokrasi nöbetini sürdürüyor. İzmir’de bugün de binler ellerinde Türk bayrakları ile darbeye karşı tek yürek oldu. Binlerce kişi "İdam isteriz", "Feto'ya idam" şeklinde sloganlar attı.

Giriş Tarihi: 18.7.2016 01:52
Milletin nöbeti devam ediyor! Meydanlara akın var!

15 Temmuz akşamı halkın da desteğiyle bir grup askerin darbe kalkışması başarısızlıkla sonuçlandı. 15 Temmuz akşamından bu yana meydanlarda olan vatandaşlar, demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. İzmir Konak Meydanı'nda kurulan platformda önce sinevizyon aracılığıyla haberleri izleyen binlerce vatandaş, daha sonra sloganlar atarak darbeye karşı birleşti. Vatandaşların bir kısmı tarihi Saat Kulesi'ne çıktı, Türk bayrakları salladı. Sık sık AK Parti Hükümetinin seçim şarkılarının ve "Türkiyem" şarkısının çalındığı demokrasi nöbetinde İstiklal Marşı okundu, tekbir getirildi. Bugün şehit cenazelerinin olması nedeniyle Türk bayrağı haricinde flama kullanılmaması uyarısında bulunuldu.

Milletin nöbeti devam ediyor! Meydanlara akın var!

Öte yandan, şehitlerin isimleri de tek tek okunarak vatandaşlar tarafından "Burada" denildi ve Fatiha okundu. Vatandaşların "İdam isteriz", "Feto'ya idam" şeklinde sloganlar attığı demokrasi nöbeti, sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletin nöbeti devam ediyor! Meydanlara akın var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN