NATO'dan 'ye destek!

NATO Genel Sekreteri, darbe girişimini kınayarak 'ye desteğini yineledi.

Giriş Tarihi: 18.7.2016 19:02 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 20:22
NATO'dan Türkiye'ye destek!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenbeg, darbe girişimini kınadığını ve 'nin demokratik kurumlarına olan tam desteğini yinelediğini belirterek, " bu zor zamanda dayanışma içinde olduğum NATO ittifakının değerli bir üyesidir" dedi.

Stoltenbeg, FETÖ'nün başarısız darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmesinin ardından açıklama yayımladı.

İNCİRLİK 10'UNCU TANKER ÜS KOMUTANLIĞI'NDA İNCELEME

Türk halkı ve tüm siyasi partilerin demokrasi ve demokratik yollarla seçilmiş hükümete gösterdiği güçlü desteği memnuniyetle karşıladığını belirten Stoltenbeg, "Türk halkı büyük bir cesaret gösterdi" ifadesini kullandı.

Hayatını kaybeden masum insanların ailelerine baş sağlığı ve yaralananlara acil şifa dileklerimi ileten Stoltenbeg, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bir kez daha 'deki darbe girişimini kınıyor ve Türkiye'nin demokratik kurumlarına olan tam desteğimi yineliyorum. Eşsiz bir değerler topluluğunun bir parçası olarak Türkiye'nin, diğer üyeler gibi, demokrasi, onun kurumları, anayasal düzen, hukukun üstünlüğü ve temel özgürlüklere tam saygıyı garanti altına alması esastır. Türkiye, bu zor zamanda dayanışma içinde olduğum NATO ittifakının değerli bir üyesidir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NATO'dan Türkiye'ye destek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN