Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatan direnişi

FETÖ’cü hainlerin hedeflerinden biri olan Vatan Caddesi’ndeki Emniyeti’nde, Müdür Çalışkan’ın bir askere verdiği sert cevap direnişi başlattı

Vatan direnişi
FETÖ'cü hainlerin en önemli hedeflerinden biri de Emniyet Müdürlüğü'nü ele geçirmekti. Darbeciler 4 tank ve bir Sikorsky helikopter ile emniyetin çevresini kuşattı. Emniyet Müdürlüğü'ne saldıran askerlerden biri, bir polisin telsizini ele geçirerek, yönetimi devraldıklarını ve silahlarıyla birlikte teslim olmalarını anons etti. İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da, kendilerine hakaret ve küfür yağdıran askere bizzat cevap vererek, "Konuşan kardeşim, sen Türk insanının, Türk polisinin kanını mı akıtacaksın? Arkadaşlar, biz verilen görevi yerine getireceğiz. Hiçbir arkadaşım görevinin başından ayrılmıyor. Türk savaş uçağı, Türk hedefini mi bombalayacak?" dedikten sonra polisleri motive etti. Bu sırada polis müdürlerinden birisi de telsizden darbeci pilota, "Siz kimin köpeğisiniz?" diye sordu. Emniyet Müdürü Çalışkan'ın telsiz mesajıyla motive ettiği polisler de, "Canımızla kanımızla bu vatan için varız. Emin olsun herkes" diyerek direnişin fitilini yaktı. Vatandaşlar İstanbul Emniyet Müdürlüğü çevresine arabalarını park edip aynı zamanda toplanarak cuntacıların emniyete girişini engelledi. Birkaç cılız girişim sonrasında cuntacılar da tanklarla emniyete giremeyeceklerini anladı.

BAHÇEDE ATEŞ YAKILDI
Darbeciler Sikorsky tipi helikopterle emniyetin avlusuna inmek istedi. Ancak helikopterin inişi, direnmeye ant içmiş polislerin uçaksavar ve ağır silahlarla etmesiyle engellendi. Helikopterin emniyet müdürlüğü üzerinden ayrılmasıyla pilotun görüş açısını düşürmek için avluda koca bir de yakıldı. Ancak helikopter bir süre sonra tekrar İstanbul Emniyet Müdürlüğü avlusuna iniş yapmak istedi. Emniyetin çeşitli noktalarında konumlanan polis ateş ederek tacizi bir kez daha engelledi. Ayrıca polis araçları avluya dağışık şekilde park edildi. Vatandaş ve emniyet personelinin kararlı direnişiyle darbeciler püskürtüldü. Helikopter AK Parti İlçe Başkanlığı'nın bulunduğu Vatan Caddesi göbeğine geldiğinde, sivillerin üzerine ateş açarak, çok sayıda vatandaşı şehit etti.

?ASKERE KÖTÜ DAVRANMAYIN
Vatandaş ve polisin kararlı direnişiyle emniyeti ele geçiremeyen darbecilere hiçbir noktada izin vermeyeceklerini anons geçen İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan tüm polislere şu anonsu geçti: "Hiçbir askere kötü muamele yapılmayacak. Güvenlikleri sağlanarak en yakın polis merkezine götürülecek, içecek ve yiyecek ikram edilecek. Onlar, malum hain grubun kandırarak sokağa çıkardığı bu vatanın masum evlatlarıdır. Hepinizin alınlarınızdan öpüyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatan direnişi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN