Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Adalet Sarayı'nda 86 hâkim ve savcı gözaltında

Giriş Tarihi: 19.7.2016 14:24
Anadolu Adalet Sarayı'nda 86 hâkim ve savcı gözaltında

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girimine ilişkin haklarında soruşturma başlatılan 110 hakim ve savcıdan 86'sı gözaltına alındı.

Silahlı terör örgütüne üye olma" ve "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükumetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etme" suçlarından haklarında gözaltı kararı verilen hakim ve savcı adliyenin nezarethanesinde tutuluyor. Bazı hakim ve savcının adliyeye gelerek teslim olduğu bazılarının ise evlerinde yapılan aramalar sırasında gözaltına alındığı öğrenildi.

SAVUNMALARI ALINACAK

Anadolu Adalet Sarayı'nda görev yapan ve haklarında gözaltı kararı çıkarılan 110 hakim ve savcının odalarında da arama lemleri tamamlanırken ilerleyen saatlerde Anadolu Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevli 9 Cumhuriyet Savcısı tarafından gözaltındaki hakim ve savcıların savunmalarının alınacağı belirtildi.

ESKİ HSYK 1. DAİRE BAŞKANI OKUR GÖZALTINDA

Öte yandan gözaltına alınan hakim ve savcılar arasında eski HSYK 1. Daire Başkanı ve Anadolu İş Mahkemesi Hakimi olan İbrahim Okur, eski Ankara Cumhuriyet Başsavcısı ve Anadolu Cumhuriyet Savcısı İbrahim Ethem Kuriş, eski Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Asayiş ve Güvenlik Hizmetlerinden Sorumlu Daire Başkanı ve Anadolu Asliye Ceza Hakimi Remzi Gemici, eski Anayasa Mahkemesi Raportörü ve Anadolu Asliye Ceza Hakimi Dr. Hüseyin Ekinci ile eski HSYK Genel Sekreter Yardımcısı ve Anadolu Hakimi Ekinci'nin olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Adalet Sarayı'nda 86 hâkim ve savcı gözaltında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN