Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbecilerin tankına binen emniyet müdürü açığa alındı

15 Temmuz FETÖ kalkışmasında Vatan Caddesi'nde bir tank içinde i kamuflajlı olarak gözaltına alınan eski Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı’nın İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla açığa alındığı  öğrenildi. Aynacı’nın daha önce FETÖ bağlantısı iddiasıyla meslekten atıldığı mahkeme kararıyla geri döndüğü olay günü ise üniformasıyla tankta olduğu anlaşıldı.

Giriş Tarihi: 19.7.2016 18:26 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 19:10
Darbecilerin tankına binen emniyet müdürü açığa alındı

Darbe girişiminden sonra 'da gözaltına alınan kişilerin kimlik belirleme ve tespit çalışmaları aralıksız devam ediyor. Gözaltına alınanlar arasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı da bulunuyor. Aynacı, Vatan Caddesi'ne gelen bir tank içerisinde sivil ekipleri tarafından üzerinde üniformasıyla yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Tankın içinden çıkan FETÖ'cü polisin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Mithat Aynacı'nın, İstanbul Emniyet Müdürlüğünü detaylı olarak bildiği iddiasıyla ele geçirmek isteyen askerler arasında bulunduğu öne sürüldü. Hatta Aynacı'nın polis üniforması ile tanka binip vatandaşların tepki göstermesi ile içeride asker üniforması giydiği yeniden dışarı çıktığı anlaşıldı.

PARALEL EMNİYET MÜDÜRÜ ASKERİ ÜNİFORMAYLA TANKIN İÇİNDEN ÇIKTI!


25 Temmuz 2013'te İstanbul Güvenlik Şube Müdürü olan Mithat Aynacı Gezi olaylarının da arasında bulunduğu yaklaşık 6 ay boyunca İstanbul Güvenlik Şube Müdürü olarak görev yapmış, daha sonra Gebze İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı olarak tayin olmuştu.

Aynacı'nın 1 Kasım 2014'te FETÖ mensubu olduğu öne sürülerek açığa alınarak meslekten ihraç edildiği ve açtığı dava sonucunda mesleğe geri döndüğü fakat yeni görev ve atama yapılmadığı müdüriyet emrine verildiği öğrenildi. Darbecilerin FETÖ bağlantılarını gösteren delillerden biri olduğu belirtilen Mithat Aynacı'nın İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın talimatıyla açığa alındığı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbecilerin tankına binen emniyet müdürü açığa alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN