Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cü

Giriş Tarihi: 19.7.2016
Hepsi FETÖ’cü
Başbakan Binali "Bu darbe teşebbüsünü yapanlar belli. Bu kalkışmayı başlatan terör örgütü Paralel Yapı, Fetullah terör örgütü mensuplarıdır" dedi. Bakanlar Kurulu dünkü toplantısında FETÖ'cü darbe girişimi ile ilgili tüm gelişmeleri ele aldı. Toplantının ardından açıklama yapan Yıldırım şu mesajları verdi:
Bu darbe teşebbüsünü yapanlar bellidir. Net olarak belgeleriyle elimizde. Bunların 'Kâinat imamı' dedikleri kişi. Bu kalkışmayı başlatan terör örgütü Paralel Devlet Yapılanması Fetullah terör örgütü mensuplarıdır.
Hiçbir şey, hiçbir kimsenin yaptığı yanına kâr kalmayacak, bunun bilinmesi lazım. Karanlıkta hiçbir husus bırakılmayacak. Bu, bizim milletimize borcumuzdur, en büyük yükümlülüğümüzdür.
Bugün fikirlerimizin farklılığını ön plana çıkaracak gün değil. Bugün bir olma, beraber olma, ülkeye sahip olma günüdür. Ayrıştırıcı olmayalım, kucaklayalım, dostluk halkasını genişletelim. Gün bir olma, beraber olma, hep birlikte olma günüdür. Arkadaşlarımızı da bütün partilerin başkanlarını, milletvekillerini, yöneticilerini de bu meydanlardaki şenliğe, bu meydanlardaki nöbete davet ediyorum.
Bu girişimin TSK'nın vatanını, milletini, bayrağını seven subay, astsubay ve mensuplarıyla zerre kadar alakası yoktur. Bunlar, asker elbisesi içine girmiş eli kanlı canilerdir, terör örgütünün mensuplarıdır. Dökülen her damla kanın hesabını öyle bir çetin soracağız ki bunu görecekler. Bu arada Başbakan Yıldırım bugün saat 10.00'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13.00'te de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI
Başbakan Yıldırım, darbe gecesi torununun kendisine yönelttiği soruyu anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Yıldırım, "Benim 12 yaşındaki torunum, 'Dede bunlar bizim askerlerimiz değil mi? Niye insanlarımızı öldürüyorlar' diye sordu. Ben buna cevap veremedim. Ama öyle bir cevap vereceğiz ki bütün dünya görecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepsi FETÖ’cü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN