Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeci 1 amiral ile 16 general daha tutuklandı

Darbeci 1 amiral ile 16 general daha tutuklandı

Darbe girişiminin ardından gözaltına alınan FETÖ’cülerden 16 general ile 1 amiral daha tutuklandı. Eski HSYK 1. Daire Başkanı Okur, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi

Hain darbe girişimi soruşturması kapsamında başlayan gözaltı ve tutuklamalar dün de devam etti. Tutuklanan isimler şöyle: Darbe girişimini planlayan grubun başında olduğu öne sürülen eski Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse. Genelkurmay Başkanlığı Personel Başkanı Korgeneral İlhan Talu. Kara Kuvvetleri EDOK Muhabere ve Muhabere Destek Eğitim Komutanı Korgeneral Metin İyidil. Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Otal. Şırnak'ta gözaltına alınan 23'üncü Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar ile Tuğgeneral Mesut Savaş. Mardin'de gözaltına alınan 70. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan. Balıkesir'de gözaltına alınan 6'sı general 8 ile Manisa'da gözaltına alınan Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan ile Albay Murat Yıldız. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı gerçekleştiren ve ardından kaçan askerlerin arasında bulunan Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Namık Alper.

BURSA'DA 12 TUTUKLAMA
İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yurdakul Akkuş'un da aralarında bulunduğu 12 asker. Şanlıurfa'da gözaltına alınan aralarında 20'nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Alpcan'ın da bulunduğu 8 asker. Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır. Ankara'da gözaltına alınan Tümgeneral Osman Ünlü ile Iğdır'da gözaltına alınan Garnizon Komutanı ve 5. Hudut Alay Komutanı Kurmay Albay Ekrem Küçükberber ve Albay Mustafa Ulus. Kayseri Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral İsmail Yalçın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci 1 amiral ile 16 general daha tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN