Sözcüsü Bilgiç'ten ' ve ' açıklaması

Sözcüsü Tanju Bilgiç, 15 Temmuz'da gerçekleşen darbe teşebbüsüyle ilgili olarak, " ve 'ın rahatsızlık duymadığı iddialarının kesinlikle doğru olmadığını" açıkladı.

Giriş Tarihi: 20.7.2016 02:44
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç'ten 'Katar ve Suudi Arabistan' açıklaması

Yayınlanan bildiride şu ifadeler kullanıldı: "Ülkemiz maalesef 15 Temmuz 2016 tarihinde millet iradesini yok sayarak, milletin teveccühüyle iş başına gelen hükümetimize, sayın cumhurbaşkanımıza ve anayasal düzene karşı bir darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kalmıştır. Yine milletimizin kendisi, emniyet güçlerimiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin vatanına, milletine ve anayasal düzene bağlı büyük kesimi tarafından fedakarca gayretler sonucu bastırılan bu darbe teşebbüsü hakkında, ve 'ın rahatsızlık duymadığı iddiaları kesinlikle doğru değildir.

"Aksine, dost ve kardeş Katar ve Suudi Arabistan bu darbe teşebbüsüne karşı net bir duruş sergilemişler, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al-Thani ile Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al-Saud Sayın Cumhurbaşkanımızı bizzat arayarak en üst düzeyde destek ve dayanışmalarını göstermişlerdir. Buna ilave olarak, darbe teşebbüsü sonrasında yürütülen soruşturmalar çerçevesinde anılan ülke makamları, ülkemizle somut işbirliği yürütmektedirler."BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç'ten 'Katar ve Suudi Arabistan' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN