Meclise atılan bombalar intikam saldırısıydı

Grup Başkanvekili Akçay, 15 Temmuz gecesi süratle Meclise geldiklerini belirterek, "Atılan bombalar Meclisi ele geçirme operasyonundan ziyade hınç, intikam alma, öfke saldırısına dönüştü." dedi.

Giriş Tarihi: 20.7.2016 15:15
Meclise atılan bombalar intikam saldırısıydı

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin Meclis tanığı Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM gece yarısından sabaha kadar bombalanırken, Genel Kurulda ve sığınakta neler yaşadıklarını, AA muhabirine anlattı.

Saat 22.30 gibi darbe girişimi olduğunun anlaşıldığını kaydeden Akçay, MHP Genel Başkanı 'nin hemen Başbakan Binali Yıldırım'ı aradığını, kamuoyuna da "MHP'nin darbeye karşı olduğunu" açıkladığını söyledi.

Akçay, "Eğer Meclise gidişi geciktirirsek, belki darbeciler girecek ve bizim oraya girmemiz imkansız hale gelecekti. Bu nedenle Genel Başkanımızın da bilgisi dahilinde süratle Meclise geldik. dedi.

"KONUŞMALAR YAPILIRKEN BOMBALAR ATILMAYA BAŞLANDI"

Milletvekilleri olarak ilk görevlerinin Meclise sahip çıkmak olduğunu vurgulayan Akçay, "Genel Kurulda konuşmalar yapılırken bombalar atılmaya başlandı. Belli ki darbeciler de Meclisi takip ediyorlardı. Atılan bombalar Meclisi ele geçirme operasyonundan ziyade hınç, intikam alma, öfke saldırısına dönüştü, onu hissettik. Hatta helikopterlerle girmeye çalışmışlar, ancak Meclis emniyet güçlerinin müdahalesiyle giremediler, tanklar da giremedi." değerlendirmesini yaptı.

Askeri kışlaların girişlerinin iş makinaları ile çevrildiğini kaydeden Akçay, "Kışlaların önünde demokratik niyetle başlayan gösteriler provokatörlere hizmet eder duruma da gelebilir. Gösterileri asker düşmanlığına dönüştürmek isteyen kesimler de var. Bunlara etmek gerekiyor." sözlerini sarfetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclise atılan bombalar intikam saldırısıydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN