Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan OHAL kararına destek

Giriş Tarihi: 21.7.2016 03:55 Güncelleme Tarihi: 21.7.2016 04:03
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan OHAL kararına destek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmesinin, 'yi daha güçlü demokrasi ve güvenilir bir sistemine kavuşturacağına inandıklarını bildirdi.

Burkay, yaptığı yazılı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle oluşturulmak istenen kaos senaryolarının, 'yi hedeflerinden asla uzaklaştıramayacağını vurguladı.

Ortaya çıkan tehditleri en hızlı şekilde bertaraf edebilmek amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan OHAL kararının, Türk milletinin her bir ferdinin hak ve özgürlüklerinin korunmasının yanı sıra milli hedeflere ulaşmak adına sağlam bir zemin oluşturacağını belirten Burkay, şunları kaydetti:

"Güçlü demokrasi, adil sistemi ve büyüme ivmesini artıran ekonomi için önemli bir adım atıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomik reformların uygulanmasından ve mali disiplinden taviz verilmeyeceğini vurgulaması da iş dünyamız için önemli bir teminat olmuştur. OHAL kararının, ülkemizi daha güçlü demokrasi ve güvenilir bir hukuk sistemine kavuşturacağına inanıyoruz. Paralel devlet yapılanmasının kökünün kazınması için çok stratejik bir hamle olduğuna inandığımız OHAL kararı, ülkemizin gelişiminin önündeki engelleri ve tehditleri ortadan kaldırarak, bizleri milli kalkınma hedeflerimize en hızlı şekilde ulaştıracaktır. Bu noktada iş dünyası ile her zaman iç içe olan hükümetimizin ekonomi yönetiminde yaptığı başarılı liderliği, bu ve bundan sonraki süreçlerde de artan bir performansla sürdüreceğinden şüphemiz yoktur."

Burkay, özel sektör olarak 'yi aydınlık bir geleceğe taşımak amacıyla daha fazla çalışıp üreteceklerini, daha fazla yatırım yapacaklarını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan OHAL kararına destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN