İşte cuntacıların kumpas dosyası

Giriş Tarihi: 21.7.2016
İşte cuntacıların kumpas dosyası

FETÖ’cü hainler darbe gerçekleşseydi Cumhurbaşkanı, Başbakan ile MİT müsteşarı ve valileri “Terör örgütüne yardım” suçlamasıyla yargılayacaktı

HSYK'nın FETÖ/PDY mensuplarının darbe girişimine yönelik başlattığı soruşturma kapsamında darbe teşebbüsüne iştirak suçundan gözaltına alınan Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Savcısı Mehmet Sel'in çalışma odasında matbu şikâyet dilekçe örneği bulundu. Darbe gerçekleştiğinde müşteki kısmı doldurulup, işleme konulacak şekilde hazırlanan dilekçede, şüpheliler kısmına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Beşir , Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, il valileri ve ilgili kamu görevlileri yazıldı. "Suç kısmına" ise "Terör örgütüne yardım etmek", suç ine ise "2009-2015 tarihleri arası" yazıldı.

DELİL: OSLO TUTANAKLARI
"Deliller" kısmına tanık anlatımları ve görüşme sürecine ilişkin protokol ve çözüm tutanakları, İmralı tutanakları, devlet arşivleri diye yazıldı. Dilekçede, gün ve ay kısmının boş bırakıldığı tarih kısmına ise "2016" yazıldığı görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte cuntacıların kumpas dosyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN