Boğaziçi Köprüsü'nü kapatan albay giysi dolabında yakalandı

Darbe girişiminde Boğaz köprülerini kapatmakla görevlendirildiği tespit edilen Kurmay Albay Muammer Aydar'ın, kaldığı eve baskına gelen polislerden kaçmak için giysi dolabına saklandığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 22.7.2016 10:10
Boğaziçi Köprüsü'nü kapatan albay giysi dolabında yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Antalya'da gözaltına alınan Kurmay Albay Muammer Aydar'ın giysi dolabında yakalandığı belirtildi.

DARBE GİRİŞİMİNİ WHATSAPP'TA YÖNETTİLER

Edinilen bilgiye göre, FETÖ mensubu subayların darbe girişimini yönetmek için Whatsapp'ta oluşturdukları grup üzerinden yazışma yaptığı ve darbe girişiminde Boğaz köprülerini kapatmakla görevlendirildiği tespit edilen ve Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce gözaltına alınan Kurmay Albay Muammer Aydar, Sema Yazar Semt Polikliniği'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

GİYSİ DOLABINDAN ÇIKTI

Whatsapp yazışmalarında "binbaşı" olarak geçen ancak rütbesinin kurmay albay olduğu öğrenilen Muammer Aydar'ın Muratpaşa ilçesinde bir akrabasına ait evde kaldığı ve eve gelen polislere yakalanmamak için giysi dolabına saklandığı ifade edildi.

HAİNLERİN KORKUNÇ YAZIŞMALARI DA ORTAYA ÇIKMIŞTI

Muammer Aydar'ın, FETÖ mensubu subayların darbe girişimini yönetmek için 15 Temmuz'da Whatsapp'ta oluşturdukları grup üzerinden diğer darbeci askerlerle yazışmalar yaptığı belirlenmişti. Yazışmalarda Muammer A'nın, "Kuleli'de yoğun çatışma var gruba ediyoruz", "İkinci köprüye uçakla taarruzu değerlendirilebilir mi?" ve "Çengelköy'de direnen 4 kişiyi vurduk. Sorun yok" gibi ifadeler kullanması dikkati çekmişti.

DARBE GİRİŞİMİ İNCİRLİKTEN Mİ KOORDİNE EDİLDİ?

FETÖ'NÜN DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİLER

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaziçi Köprüsü'nü kapatan albay giysi dolabında yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN