Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Direnen halka kapıyı açmadılar

Büyükşehir Belediyesi’ne girmeye çalışan cuntacılara direnen halk, ateş açılınca eski Daire Başkanlığı binasına sığınmak istedi. Ancak görevliler kapıları açmadı

Direnen halka kapıyı açmadılar
Büyükşehir Belediyesi'ni işgal eden darbecilere karşı direnen halk, belediyenin Daire Başkanlığı binasına sığınmak istedi. Ancak görevliler, "Talimat var" deyip insanları içeriye almadı. İstanbul'da 15 Temmuz gecesi darbecilerin işgal ettiği kurumları kurtarmak için binlerce kişi tankların karşısına geçti. Bu kurumlardan biri de oldu. Cuntacı teröristler, karşısındaki kalabalığı taradı. Belediye önünde tam 17 kişi can verdi, çok sayıda kişi de yaralandı. Tankların yolu kapatması nedeniyle ambulanslar bölgeye gelemedi.

CAN KAYIPLARI ARTTI
Açılan ateşten korunup soluklanabilmek isteyen vatandaşlar, İBB hizmet binasına sığınmak istedi. Ancak belediyenin karşısındaki eski Sağlık Daire Başkanlığı binasına girmek isteyen vatandaşlara kapılar açılmadı. İddialara göre görevliler, kendilerine talimat geldiğini söyleyerek kapıları açmadı. Talimatın kim tarafından verildiğiyle ilgili ısrarlı sorular sonucunda, kapıların ancak İBB'deki Genel Sekreter Yardımcılığı makamı tarafından açtırılabileceği söylendi. Ambulanslar gelemediği için yaralılara acil müdahalenin yapılamaması nedeniyle de can kayıpları arttı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kurtarmak için gelen vatandaşlar ateşten korunmak için bankların, bariyerlerin, arabaların arkasına sığınmak zorunda kaldı.

?FETÖ KONAĞI YIKILDI
İstanbul Eyüp'te 1992'de inşa edilen ve FETÖ üyelerinin gizli buluşma noktası olduğu iddia edilen Halit Paşa Konağı, Eyüp Belediyesi tarafından yıkıldı. FETÖ'nün Eyüp Sultan'daki gizli buluşma noktası olduğu tespit edilen ve orijinal haline aykırı biçimde inşa edilen Halit Paşa Konağı, önceki gün yıkıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Direnen halka kapıyı açmadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN