Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komutanlar da nöbette

Demokrasi nöbetçileri meydanlara sığmıyor... ’da Tümgeneral Bayraktaroğlu, ’da Tuğgeneral Yaşar ile Albay Sel, Zonguldak’ta ise Binbaşı Tufan vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbetine katıldı

Giriş Tarihi: 22.7.2016
Komutanlar da nöbette
Demokrasi nöbetleri 6'ncı günde de sürdü. Bazı illerde komutanlar da halkın yanında nöbet tuttu. Halk, komutanlara büyük sevgi gösterisinde bulundu.
Erzincan: 3. Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk Bayraktaroğlu da Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine katıldı. General apoletini omuzlarına takıp üniforma giyen teröristlerin şu anda tutuklu veya gözaltında olduğunu, bir de vatandaşın yanında gerçek askerler bulunduğunu söyleyen Vali Ali Arslantaş, "Onlar nerede biliyor musunuz, onlar milletinin içindeler sizle beraberler. 3. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Selçuk Bayraktaroğlu" diyerek, Bayraktaroğlu'nun ellerini havaya kaldırdı. Vatandaşlar da " seninle gurur duyuyor" diye sevgi gösterisinde bulundu.
Ağrı: 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yaşar ile İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Sel halkın demokrasi nöbetine katıldı. Vali Musa Işın tarafından karşılanan komutanlara halk sevgi gösterisinde bulunup fotoğraf çektirerek, "Vatan sana canım feda", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Her şey vatan için" sloganları attı.
Zonguldak: Ereğli ilçesindeki demokrasi nöbetine gelen İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Tufan'a vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Vatandaşların sevgi gösterisine kendilerine el sallayarak karşılık veren Binbaşı Tufan, elindeki Türk bayrağını kaldırıp demokrasi nöbetine eşlik etti.
Muş: Halk, 70 metrelik dev ay yıldızlı bayrakla Belediye Meydanı'nda toplandı. Yaklaşık 20 yıldır felçli olan Rıdvan Bilginer (22), babasıyla birlikte hasta yatağıyla 30 kilometre uzaktaki Korkut ilçesinden gelerek demokrasi nöbetine katıldı.
Şanlıurfa: Birecik ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Faruk Pınarbaşı'nın öncülüğünde bir araya gelen halk, Fetullah Gülen'in maketini astı.
Bursa: Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Demokrasi Meydanı'nda bir araya gelen iş dünyası temsilcileri demokrasi nöbeti tuttu.
Bolu: Nöbete katılan yaklaşık 5 bin kişiye yatsı namazını meydanda AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay kıldırdı.
Batman: 1 yaşındaki Emel Dilber ve 5 yaşındaki Muhammet Tekin de anne ve babalarının kucaklarında nöbet tuttu.
Erzurum: Yakutiye Kent Meydanı'ndaki tarihi Lalapaşa Camisi önünde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar, teheccüd namazı kıldı.
Manisa: Manolya Meydanı'ndaki nöbete, her gün akülü sandalyesiyle 7 km yol gelen Yasemin Yıldız da katıldı.
Balıkesir: Ayvalık'taki nöbette, AK Parti, MHP ve CHP gibi farklı siyasi partilere gönül veren ve geçmişte parti içinde farklı kademelerde görevler almış 3 kadın yer aldı.
Kocaeli: Perşembe pazarında binlerce vatandaş, FETÖ aleyhine slogan atarak Cumhurbaşkanı ve hükümete destek verdi.
Nevşehir: Diriliş Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaş, Mehter Takımı'nın seslendirdiği kahramanlık marşlarıyla nöbet tuttu.
Kayseri: Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaş darbe girişimini ve Fetullah Gülen'i protesto ederek birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Van: Çatak ilçesinde sürdürülen demokrasi nöbeti devam ediyor.
Kars: Belediye, demokrasi nöbetine katılanlara sıcak çorba ikram etti.

Hayrettin YENEL - Faruk CANBABA - Recep ÇİRİK - Şaban YILMAZ - Murat YILDIRIM-Kasım ŞAHİN - Ali ALTUNDAŞ - Mehmet YILDIRIM - Abdullah YALÇIN / SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komutanlar da nöbette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN