RTEÜ'de 25 akademik personel açığa alındı!

Giriş Tarihi: 22.7.2016 20:04 Güncelleme Tarihi: 22.7.2016 20:06
RTEÜ'de 25 akademik personel açığa alındı!

Üniversitesinde, FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla 25 akademik ve 4 idari personel açığa alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Üniversitesinde (RTEÜ) görevli 25 akademik ve 4 idari personelin açığa alındığı bildirildi.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin yaptığı yazılı açıklamada, FETÖ/PDY'nin ülkenin geleceğini yok etmeyi amaçladığını belirtti.

Darbe kalkışmasının asker, emniyet ve milletin feraseti ile bozguna uğratıldığını ifade eden Karaman, şunları kaydetti:

"İsmini taşımanın büyük onur ve gururunu yaşadığımız Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak, sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman yanında yer alan bir üniversiteyiz. Ülkemizi bir gibi saran bu hain terör şebekesinin sökülüp atılması için gereken tüm adımları tereddüt etmeden atmaktayız. Ülkemizin 2023 vizyonu ve hedeflerinden sapmadan birlik ve bütünlük içinde daha güzel günlere erişeceğine inancım tamdır. Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek kadroları yetiştiren eğitim kurumları olarak bugün sorumluluklarımız dünden daha ağırdır. Değerlerine bağlı, omurgası sağlam, aklını satmamış analitik düşünen gençler yetiştirmek boynumuzun borcudur."

Karaman, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Soruşturma çerçevesinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde şu ana kadar 2 profesör, 7 doçent, 9 yardımcı doçent, 4 öğretim görevlisi, 3 araştırma görevlisi olmak üzere 25 akademisyen ve 4 idari personel açığa alınmıştır. Hassas ve adil olarak sürdürdüğümüz çalışmalarımıza hızla ve titizlikle devam edeceğiz. Kararlılıkla bu süreci tamamlayacağız. Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Rize'den ve ülkemizin yarınlarını yetiştiren üniversitemizden de bu yapıyı temizleyeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
RTEÜ'de 25 akademik personel açığa alındı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN