Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiğli’nin hitleri’ydi

Çiğli’nin hitleri’ydi

Cumhurbaşkanı’na suikastın emrini veren FETÖ İmamı Astsubay Zekeriya ’nun Kürt düşmanı olduğu, subaylar arasında “Albay” olarak anıldığı ve askerlere şiddet uyguladığı ortaya çıktı

Marmaris'te Cumhurbaşkanı 'a yönelik suikast girişiminin emrini veren ve darbe girişimi esnasında generaller dâhil pek çok subaya emirler yağdırdığı öğrenilen, FETÖ'nün en tehlikeli imamı Astsubay Başçavuş Zekeriya ile ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Birliği'nde görevli Kuzu'ya, bazı subayların "Hocam" diye hitap ettiği, üstte de lakabının "Albay" olduğu öğrenildi. Kuzu'nun programda ismi olduğu halde bazı uçuşlara "İzinliyim" diyerek kafasına göre katılmadığı, Kürtleri ikinci sınıf vatandaş olarak gördüğü ve "En iyi Kürt, ölü Kürt'tür" düşüncesiyle Kürtlere olan nefretini sık sık dile getirdiği öğrenildi.

ASKERLERİN KORKULU RÜYASI
Çözüm süreci esnasında, "Hükümetin sonu geldi" şeklinde sözler eden Zekeriya Kuzu'nun arkadaşlarına 1990'lı yıllarda Güneydoğu'da görev yaparken çok sayıda Kürt vatandaşının canını yaktığı itirafında bulunduğu öğrenildi. Üstte vatani görevini yapan erlerin çok korktuğu Astsubay Kuzu'nun askerlere özellikle tuvaletlerde şiddet uyguladığı da belirtiliyor.

DARBEYİ REDDETTİ DARBECİLERİ ARIYOR
Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi sırasında Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Namık Alper'in emirlerini yerine getirmeyerek darbeye direnen Marmaris İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Selçuk Apaydın da emrindeki askerlerle arama çalışmalarına katılıyor. Darbe girişimi sırasında kendisini arayıp üsse çağıran Alper'i reddedip, Vali Amil Çiçek'i arayarak devletin emrinde olduğunu söyleyen Apaydın, Facebook hesabından da "Türk Silahlı Kuvvetleri onurumuzdur gururumuzdur. Vatan haini zihniyet başkadır. TSK ve Mehmetçik'le ilgisi yoktur" yazını paylaştı.

İSİM İSİM BELİRLEYİP DARBEYE GÖTÜRMÜŞLER
FETÖ'nün darbe yapmak için Harp Okulu'ndan alarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na götürdüğü 300 öğrencinin askeri liselere FETÖ'nün imkânlarıyla yerleştirilen ve tek tek belirlenen isimler olduğu ortaya çıktı. 13 Temmuz'da yaz eğitim kampı için gemiyle Yalova'ya giden 700 Hava Harp Okulu öğrencisi, cuma günü bir alana toplatıldı. Hava Harp Okulu Öğrenci Alay Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Hüseyin Ergezen'in emriyle 300 isim belirlendi. İsmi okunmayan 400 öğrenci koğuşlara çekildi. Tatbikat bahanesiyle havalimanına götürülen öğrenciler eylemlerine başlamadan otobüsler içinde gözaltına alındı. Ergezen tutuklanırken öğrencilerin sorgusu sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiğli’nin hitleri’ydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN