Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapatılan lardaki öğrenciler ile ilgili açıklama

Giriş Tarihi: 23.7.2016 12:35 Güncelleme Tarihi: 23.7.2016 12:49
Kapatılan okullardaki öğrenciler ile ilgili açıklama

girişiminin ardından nca, 524'i özel , 102 diğer eğitim kurumu olmak üzere 626 kurum için kapatma kararı alınmıştı. 23 Temmuz Resmi Gazetesinde yayınlanan kararnameyle 1043 özel okulun kapatılması kararlaştırıldı. Geçtiğimiz gün konuyla ilgili canlı yayında açıklama yapan MEB Müsteşarı Yusuf Tekin "Kapatılan okullardaki 138 bin öğrenci MEB okullarına nakledilecek" demişti.

Geçtiğimiz gün konuyla ilgili canlı yayında açıklama yapan MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, darbe girişimi sonrasında 'nda (MEB) görevden almalar ve kapatılan larla ilgili olarak, "Bu yapının okullarında çalışan toplam 27 bin öğretmenden 21 bin tanesinin yetkilerini iptal ettik. Toplam 800'e yakın okula, kapatma kararı uygulamış durumdayız. Kapatılan okullardaki 138 bin öğrenci MEB okullarına nakledilecek" demişti.

İŞTE KAPATILAN OKULLARIN LİSTESİ

TÜM OKULLAR MEB KONTROLÜNDE OLACAK

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, darbe girişimi sonrasında MEB'deki görevden almalar ve kapatılan okullarla ilgili soruları CNN Türk canlı yayınında yanıtladı. Tekin, "Bu süreçte 600 civarında eğitim kurumunu, 250'ye yakın okulu kayyum sürecine yöneltmiştik. Devredilmişti. Bugün bu kapsamda, kayyuma devredilmeyen diğer eğitim birimlerinin de dün açıkladığımız rakam, 524 okula sürekli kapatma cezası vermiştik. Buraya gelmeden son cumhuriyet başsavcılığının bu konudaki çalışmaları neticesinde 267 tane okula 175 tane de eğitim kurumu yani özel eğitim kurs, etüt merkezi vs. ve yurt olmak üzere özel okul itibariyle toplam 800'e yakın okula, kapatma kararı uygulamış durumdayız. Hemen hemen bu yapıya ait bütün okullar MEB tarafından kontrol altına alınmış olacak. Bu yapının okullarında çalışan toplam 27 bin öğretmenden 21 bin tanesini dün itibariyle öğretmenlik yapma hakkından mahrum ettik. Yetkilerini iptal ettik" dedi.

"HİÇ BİR ÖĞRENCİ TERÖRİSTLERİN OKULLARINDA MAHKUM BIRAKILMAYACAK"

Okullarda eğitim gören 138 bin öğrencinin eğitimlerine Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda devam edeceğini ifade eden Tekin, "Okullarda 138 bin öğrenci eğitim görmekte idi. MEB olarak bu öğrencilerin, hükümetimiz farklı bir karara verinceye kadar MEB okullarına nakilleri ile ilgili düzenlemeleri yaptık. Bunlar, MEB'in okullarına devam edecekler. Hiçbir çocuk, öğrenci teröristlerin okullarında mahkum bırakılmayacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapatılan okullardaki öğrenciler ile ilgili açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN