Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Tankları durdurmak için aynısını yüzlerce kez yaparım"

Giriş Tarihi: 23.7.2016 19:06 Güncelleme Tarihi: 23.7.2016 19:17
Tankları durdurmak için aynısını yüzlerce kez yaparım

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimini engellemek amacıyla Havalimanı'nda tankın önüne yatan Metin Doğan, "Benim ölmem bir sürü ölümleri önleyecekse, bu devleti kurtaracaksa aynı şeyi yüzlerce kez yapabilirim, yapacağımı da gösterdim." dedi.

Doğan, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde belediye tarafından yapımı sürdürülen, tankın önüne yattığı sıradaki resminin bulunduğu 15 Temmuz Milli İrade Anıtı önünde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Anıtın "Devlet için can verilir" düşüncesini tüm insanlara aşılamak için yapıldığını belirten Doğan, resminin bulunduğu anıtın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Tankın önüne hiç düşünmeden yattığını dile getiren Doğan, "Onu düzenleyen zorbalar 'Devlet nerede, millet nerede' derken, milletin her evladının oraya çok hızlı koşarak yetişebileceğini tahmin etmemişlerdi. Allah'ın yardımıyla çok hızlı şekilde ulaştım ve emellerine ulaşmadan onları geri göndermeyi Allah bana nasip etti." diye konuştu.

Darbe girişimini televizyondan öğrendiğini kaydeden Doğan, "Bir sürü insan ölecekti. Benim ölmem bir sürü ölümleri önleyecekse, bu devleti kurtaracaksa aynı şeyi yüzlerce kez tekrar yapabilirim, yapacağımı da gösterdim." ifadelerini kullandı.

İŞTE TANKI DURDURAN KAHRAMAN

Darbeci askerlerin, ellerinde silahla, durmadan " edeceğiz" diye bağırdığını anlatan Doğan, darbe girişimi gecesi orada sadece öleceğini düşündüğünü söyledi. Doğan, "Zaten oradaki motosikletli arkadaşa tüm paramı vermiştim, taksi parası bile bırakmamıştım. Çünkü geri dönebileceğimi düşünmüyordum. Para gerekli olmayacaktı. Hayatta kalacağım aklımda değildi. Yaşayacak vaktim varmış, kaldım hayatta." dedi.

Tankın önüne yatmak için bir saniye bile düşünmediğini vurgulayan Doğan, "Şu an daha da bilinçliyim, çok daha fazlasını binlerce kez yaparım ve milyonlarca insanın da binlerce kez yapacağına inanıyorum." diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise 15 Temmuz'un, halkın özgürlüğü için meydana çıkıp darbecileri püskürttüğü gün olarak tarihe geçtiğini dile getirdi.

Polat, yaptıkları "15 Temmuz Milli İrade Anıtı"nda Metin Doğan'ın resmi ve isminin de bulunacağını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Tankları durdurmak için aynısını yüzlerce kez yaparım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN