Demokrasinin zaferi miletin destanı

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Demokrasinin zaferi miletin destanı
Binali YILDIRIM / Başbakan:

, 15 Temmuz 2016 gecesi bir darbeyle karşı karşıya kaldı. Bu tarih, için bir dönüm noktasıdır.
O gece göstermiştir ki milletler, zor zamanlarda kendilerini millet yapan özelliklerini daha belirgin kılmakta. 15 Temmuz, birlik ve beraberliğimizin çok güçlü bir teyidi oldu. Geçen bir haftanın nihayetinde geriye dönüp baktığımızda, bütün farklılıklarımızı unutarak o gün ve sonrasında darbe girişimine karşı bir ve beraber olduğumuzu bütün dünyaya gösterdik.
'nin bütün şehirlerinde, meydanlarında Türkiye'nin hukukuna sahip çıkan milletimiz, bir demokrasi destanı yazdı, yazmaya da devam ediyor. Milletimiz, devletimiz, hükümetimiz, muhalefet partilerimiz, Türk siyasi tarihine kara leke olarak geçen anti demokratik girişimlere bir yenisinin daha eklenmesine karşı durdu.
Halkımız; darbeye yeltenenlere, demokrasinin, meşruiyetin, hukukun sillesini indirdi, darbecileri hain emellerine ulaştırmadı.
Türkiye, 78 milyon vatandaşımızla birlikte meydanlarda demokrasi nöbetinde. Bu nöbet, antidemokratik bütün kalıntılar temizleninceye kadar da sürecek. Türkiye'ye, milletimize, devletimize, Meclisimize, Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize kast eden asker kıyafeti giymiş bu eli kanlı terör örgütünün tamamen bertaraf olması için hepimiz gerekeni yapıyoruz, yapacağız. Üç ay için getirilen OHAL, bu cümleden bir tedbirdir. OHAL'de, vatandaşlarımızın günlük hayatını olumsuz etkileyecek hiçbir uygulama olmayacak. OHAL, sadece devlet yönetimine dair bir uygulama olarak hayata geçmiştir.
Biz "daha ileri demokrasi" diyerek yola çıkmıştık, Allah'a şükür bu çizgide de çok önemli mesafeler katettik. Demokrasiyi ve milli iradeyi hiçbir güç vesayet altına alamaz. Bunun en büyük teminatı, Meclisimizdir, Hükümetimizdir.
Türkiye'yi, milletimizi, demokrasimizi tehdit eden, bu uğurda canlara kıyan, kan döken, Meclis'i bombalayacak kadar alçaklaşan, çılgınlaşan terör örgütlerine karşı Türkiye Cumhuriyeti'nin hukukunu korumak yegâne amacımız.
Türkiye'nin kaosa girmesinden nemalanmak isteyenler kaybetti. Milletimiz kaosa geçit vermedi. Aziz milletimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.
Artık eskisinden çok daha güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti var. Milletimiz geleceğe güvenle bakmakta. 246 şehidimiz, 2 bin 185 gazimiz ve topyekûn milletimizin Türkiye Cumhuriyeti'ne emanet ettiği demokrasi, ne pahasına olursa olsun korunacak.
15 Temmuz 2016 sonrasındaki Türkiye, artık daha sağlam ve daha güvenilir bir limandır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasinin zaferi miletin destanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN