Fatih Üniversitesi'nde daha önce çalışanlara soruşturma

Giriş Tarihi: 25.7.2016 16:30 Güncelleme Tarihi: 25.7.2016 16:34
Fatih Üniversitesi'nde daha önce çalışanlara soruşturma

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, YÖK tarafından kapatılan Fatih Üniversitesinde daha önce çalışan öğretim üyeleri ve personeller hakkında soruşturma başlattı.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, Fatih Üniversitesi bünyesinde daha önce çalışan öğretim üyeleri ve personeller hakkında soruşturma başlattı.

KAYYUMLAR HARİÇ DAHA ÖNCE ÇALIŞAN ÖĞRETİM ÜYELERİ VE PERSONELLER HAKKINDA SORUŞTURMA

Başsavcılık, FETÖ'nün darbe girişimine yönelik, Fatih Üniversitesinin bir kısım çalışanlarının FETÖ/PDY mensubu darbeci askerlerle fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ettiği ve örgüte mensup oldukları yönünde kuvvetli delilere ulaşılması üzerine, kayyumlar hariç daha önce çalışan öğretim üyeleri ve personeller hakkında, ''Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs'' ve ''silahlı örgüt'' suçlarından soruşturma açtı.


Büyükçekmece 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, 9 Haziran'da Vakıflar Genel Müdürlüğünün talebi üzerine Fatih Üniversitesinin kurucusu Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfına kayyum atanmasına karar vermişti.


Üniversite, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Yükseköğretim Kurulunda (YÖK), Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnameyle kapatılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Üniversitesi'nde daha önce çalışanlara soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN