Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genelkurmay Başkanı Akar'ın ifadesi

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın 15 Temmuz darbe girişimi sonrası verdiği ifadenin ayrıntıları ortaya çıktı. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Tuğgeneral Hakan Evrim'in kendisine sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürelim dediğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 25.7.2016 12:01 Güncelleme Tarihi: 25.7.2016 14:26
Genelkurmay Başkanı Akar'ın ifadesi

Akar: Darbeyi Mehmet Dişli söyledi. Tümgeneral Mehmet Dişli herkesi alacağız dedi. Darbecilere ölüm kalım olmadan bitirin dedim ama ikna edemedim.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Tuğgeneral Hakan Evrim'in kendisine sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürelim dediğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ifadesinde o ismi açıkladı!

Darbecilere yanlış yoldasınız dedim.. Mehmet Dişli'ye 'benim böyle işlerin içerisinde olanlarla işim olmaz. Siz kimsiniz' dedim.

Tümgeneral Dişli bana "yola çıktık, dönüş yok" dedi.

İŞTE GÖZALTI KARARI VERİLEN GAZETECİLER

'NE DİYORSUN ULAN SEN'

Ben ilk önce anlamlandıramadım, cümle içerisinde belki uçaklar demiş olabilir ancak bunun bir kalkışma olarak ifade edebileceğim bir operasyon olduğunu anladım ve hiddetle, 'Ne diyorsun ulan sen, ne operasyonu, sen manyak mısın, sakın' şeklinde bağırdım.

Arkam kapıya dönük olduğu için kapının açık olup olmadığını fark etmedim. İkinci başkanın nerede olduğunu, diğer komutanlarının nerede olduğunu sordum. Kendisi 'Heyecanlanmayın, rahat olun, gelecek gibi' laflarla karşılık verdi.

'ÇOK ÖFKELENMİŞTİM'

'Benim seninle bir başkası ile böyle işlerin içerisinde olanlar ile hiçbir işim olamaz, sen benimle ne biçim konuşuyorsun, kim bunlar, siz kimsiniz' gibi soruları sürekli hiddetli sıralıyordum. Çok öfkelenmiştim.

Gittikleri yolun yanlış olduğunu, büyük bir bataklığa battıklarını, cezasını çekeceklerini, hiç olmazsa bir erkeklik gösterip başkalarını bu işe bulaştırmadan ve ölüm kalım olmadan bu işi sonlandırmalarını, hemen giriştikleri bu girişimi durdurmalarını söyledim. Fakat ikna edemedim.

"Komutanım bu iş bitti ve herkes yola çıktı" dedi. Beni Fethullah Gülen ile TuğgeneralHakan Evrim görüştürmeye çalıştı.

'ERDOĞAN'IN KONUŞMASI MORALLERİNİ BOZDU'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atatürk Havalimanı'nda konuşması darbecilerin ümitlerini kırdı. 'Savaştan bile beter ettiniz gidip teslim oldun' dedim. Zaman ilerledikçe darbecilerin moralleri çöktü. Akın Öztürk'e ısrarla onları vazgeçir diyordum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay Başkanı Akar'ın ifadesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN