Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Millet milli mücadele ruhuyla cevap verdi

Erdoğan: Milletimiz darbe teşebbüsüne karşı, mücadelesi ruhuyla, birlik ve dayanışma içinde cevap vereceğini, son hadiselerle bir kez daha göstermiştir

Giriş Tarihi: 25.7.2016
Millet milli mücadele ruhuyla cevap verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lozan Antlaşması'nın imzalanmasının 93. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda '' ve 'demokrasi' vurgusu yaptı. Erdoğan şu mesajları verdi:

MİLLET DARBEYE AYNI RUHLA KARŞI
KOYDU: Aziz milletimiz, kendi seçtiği temsilcileri eliyle kullandığı iradesine yöneltilen her türlü darbe teşebbüsüne karşı, mücadelesi ruhuyla, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde cevap vereceğini, yaşanan son hadiselerle bir kez daha göstermiştir.

ÖZGÜRLÜĞÜN TEMİNATI:
Milletimizin, farklı mihraklardan gelen ihanet girişimleri karşısındaki asil ve kararlı duruşu, ülkemizin demokrasi, özgürlük ve kalkınma yolunda ilerleyeceğinin en açık delilidir.

ALIKOYAMAYACAKLAR: Aradan geçen 93 yılda Avrupa'nın en büyük 6. dünyanın en büyük 17. ekonomisi haline gelen Türkiye Cumhuriyeti'ni, 2023 hedeflerini gerçekleştirmekten, 2053 ve 2071 vizyonu doğrultusunda ilerlemekten hiçbir güç ve odak alıkoyamayacaktır.

RAHMETLE ANIYORUM: Bu düşüncelerle, Lozan Barış Antlaşması'nın 93. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, anlaşmanın mimarı olan tüm devlet adamlarımızı rahmetle anıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Millet milli mücadele ruhuyla cevap verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN