Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ilıcak'ın oğlundan annesine

Darbe soruşturması çerçevesinde hakkında gözaltı kararı verilen ancak şu ana kadar bulunamayan Ilıcak'a oğlu Mehmet Ali Ilıcak yaptı: "“Gel ve derhal ifadeni ver.”

Giriş Tarihi: 26.7.2016 01:45
Nazlı Ilıcak'ın oğlundan annesine çağrı

FETÖ darbesi soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen ancak tatilyaptığı Bodrum'da bulunamayan Ilıcak'a oğlu yaptı.

Mehmet Ali Ilıcak, "Sana yakışan bu duruş değil, gel ve derhal ifadeni ver" diye seslendi.

Annesiyle henüz konuşamadığını belirten Ilıcak, "Ben bir evladım, o da benim . Böyle bir süreçte ne söylenebilir ki? Annemin nerede olduğunu bilmiyorum, olay nedir, kendisi nerede ne yapıyor en ufak bir fikrim yok. Endişeleniyorum ben de. Zor bir durum" diye konuştu.

İŞTE GÖZALTI KARARI VERİLEN GAZETECİLER

"Bunu bekliyor muydunuz?" sorusuna ise Ilıcak şu yanıtı verdi:

"Elbette. Her zaman bu konuda ben zaten şeffaf oldum. Duygularımı da çok kez ifade ettim. Onunla hep farklı yerlerde durduk, görüş ayrılığına düştük. En son twitterdan da yazmıştım kendisine, darbe girişiminin hemen ardından. Sonuçta bu bir süreç ve yaşanacak. İfadesi alınacak ve gelip vermesi lazım. Ben buradan sesleniyorum "gel; aslanlar gibi ifadeni ver." De ki; ben bunlara destek vermedim. Bu kaçmayla olmaz, kaçtığına da ihtimal veremiyorum. Benim tanıdığım Nazlı Ilıcak, cesurdur ve kaçmaz."

"KEŞKE GELİP İFADE VERSE"

Medyaradar'a konuşan Ilıcak 15 Temmuz gecesi annesiyle görüştüğünü ve ona "Bak bu adamlar bu işi bu noktaya getirmişler, Türkiye'de kan dökülüyor. Darbe yaptılar, bu senin için bir fırsat çık konuş ve bu adamları da, darbeyi de lanetle" dediğini aktaran Ilıcak, şunları söyledi:

"Annem o gece hakikaten attığı tweetlerle darbeye karşı bir duruş sergiledi. Ama tabii ondan beklediğim ölçüde bir tutum olmadı. Keşke bayrağı eline alsaydı mitinglere çıksaydı, keşke tankların önüne dursaydı. Belki çok daha farklı olurdu. 15 Temmuz'dan sonra kırılma noktası var neticede bunlar ülkenin bekasına saldırmış. Keşke annem hemen gelip ifade verse."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazlı Ilıcak'ın oğlundan annesine çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN