Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 temmuz ile ilgili önemli karar!

Giriş Tarihi: 27.7.2016 10:56
15 temmuz ile ilgili önemli karar!

15 Temmuz askeri okullarda ders olarak okutulacak’teki demokrasi nöbetine katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, 15 Temmuz’u askeri okullarda ders olarak okutulacağını belirterek, “Bu askeri liselerde harp okullarında ne öğretiliyor, ne yediriliyor ki iki de bir, darbe yapmaya kalkıyorlar. Harp okullarının da, askeri liselerin de müfredatı düzelteceğiz” dedi.

15 temmuz akşamı FETÖ/PDY'na bağlı bir grup asker tarafından bulunulan darbe girişimine tepki amacıyla 'te gerçekleştirilen Demokrasi nöbetinin 12. gününde Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Şeref Malkoç ve Şarkıcı Uğur ışılak, meydandaki vatandaşlarla buluştu. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, girişimindeki halkın direnişini askeri okullarda ders olarak okutulacağını söyledi.

"KİMSENİN YÜREĞİ DARBEYE YETMEYECEK"

Malkoç, "Bir taarruz olduğunda bu ülkeyi Türk silahları kuvvetleri koruyacaktır. Bu eşkiyalardan da Türk silahları temizlemek boynumuzun borcudur. Türk silahlı Kuvvetleri başımızın tacıdır. Ama bu askeri liselerde, harp okullarında ne öğretiliyor, ne yediriliyor ki iki de bir darbe yapmaya kalkıyorlar. Harp okulların da askeri liselerin de müfredatını düzelteceğiz. 15 Temmuz'u askeri okullarda ders olarak okutacağız. Kimsenin yüreği darbeye yetmeyecek" dedi.


HAİNLERE EN BÜYÜK DARBE BİRLİK VE BERABERLİK

TÜRKİYE TARİHİNİN BAŞARISIZ İLK DARBE GİRİŞİMİ

FETÖ'CÜ HAİNLERİN DARBE GİRİŞİMİ SIRASINDA VERDİĞİ TALİMATLAR KAN DONDURDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 temmuz ile ilgili önemli karar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN