Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan’dan 12 önemli mesaj

Giriş Tarihi: 27.7.2016
Erdoğan’dan 12 önemli mesaj
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TOBB, TESK, Türk-, TZOB, Memur-Sen, Hak-İş, Kamu-Sen, TİSK'in içinde yer aldığı KİK üyeleriyle görüşmesi yaklaşık 1.5 saat sürdü. Görüşmeye, Başbakan Binali , Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci, Bakanı Ömer Çelik de katıldı. Görüşmede Erdoğan 12 başlıkta önemli mesajlar verdi:
Çok dallı budaklı bir iş, çözmekte kararlıyız. Yaşananlardan ders çıkarılmalı. Darbe heveslilerinin içeride olabileceği konusunda tedbirli olunmalı. Darbe işi gündemden kalkacak.
Ne pahasına olursa olsun devleti bunlardan arındıracağız. Devletin bütün kurumları yeniden yapılandırılacak.
Terörden beter bir olay yaşadık, süreç çözülüyor. Devletin kurumları olaya hâkim. Olası provokatif eylemlere karşı dikkatli olunması gerekiyor.
Ordu yeniden yapılandırılıyor, güven veren bir sistem oluşturulacak. TSK, istihbarat, emniyet her alanda çalışmalar var. YAŞ hazırlıkları sürüyor. Bu konuda çok hızlı hareket edilecek.
Yeni bir darbe mümkün değil, temkinliyiz
Demokratikleşmeye yönelik adımlar atılacak.
Şehit ailelerine TOKİ ev verecek. Belli bankalarda devlet yardımları için hesap numaraları oluşturuldu. Gereken her türlü adımlar atılıyor.
Halkımız darbe girişimine prim vermedi. Vatandaşın verdiği desteğe minnettarız.
Kredi notu düşmüş bu bizi bağlamaz. Bu kuruluşlar kasıtlı bir davranış ortaya koyuyor.
Ekonomik duraklama olmaz, buna müsaade etmeyiz. Türkiye ekonomisinin ne kadar güçlü olduğunu herkes biliyor. Yatırım, iş dünyasında sıkıntı olmaz.
Sivil örgütler, iş dünyası muhataplarıyla görüşsün, olanları anlatsın.
Muhalefetle yaptığımız görüşme ve sürece ilişkin ortaya koydukları tutum önemli. Normalleşme için büyük çaba var. Bu konuda ilgili kurumlar da çalışma yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan’dan 12 önemli mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN