Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Org. Akar'dan 'li mevkidaşına 'Gülen' telefonu!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın, telefonla görüştüğü Genelkurmay Başkanı General Joseph Dunford'dan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi konusunda destek istediği bildirildi.

Giriş Tarihi: 27.7.2016 19:52 Güncelleme Tarihi: 27.7.2016 19:59
Org. Akar'dan ABD'li mevkidaşına 'Gülen' telefonu!
Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ile Genelkurmay Başkanı General Dunford, iki kez telefonla görüştü.

Dunford, Orgeneral Akar'ı, 16 Temmuz'da Akıncı Üssü'nden dönmesinin ardından "geçmiş olsun" dileklerini iletmek için telefonla aradı ancak ulaşamadı.

Gündemi·n çok yoğun olması nedeni·yle iki gün sonra Akar, ABD'li mevkidaşına teşekkür etmek amacıyla telefonla dönüş yaptı.

Söz konusu i·lk görüşmede Orgeneral Akar'a, "geçmi·ş olsun" di·lekleri·ni· i·leten ABD Genelkurmay Başkanı Dunford, daha sonra İnci·rli·k ve Di·yarbakır'da bulunan hava üsleri·ne elektrik veri·lememesi· ve akaryakıt i·kmali· yapılamaması nedeni·yle ABD olarak rahatsızlıklarını bildirdi.

Bunun üzeri·ne Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, konuyu Cumhurbaşkanı 'a iletti. Gerekli birimlerle koordi·nasyonun ardından 22 Temmuz saat 09.10'da söz konusu sorunlar çözüldü.

Daha sonra ABD'li mevkidaşı ile ikinci kez telefonla görüşen Akar'a, Dunford, konunun bu denli· hızlı çözülmüş olmasından dolayı şükranlarını i·letti.

Bunun üzeri·ne destek talep eden Orgeneral Akar, ABD'de bulunan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i·n Türki·ye'ye i·ade edilmesini istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Org. Akar'dan ABD'li mevkidaşına 'Gülen' telefonu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN