Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sembol araç meydanlara çıkıyor

Darbe girişimini duyunca Havalimanı'na akın edenler arasında bulunan Muhammed Enes Gülaçar'ın 40 yıllık otomobili üzerinde düzenlemeler yaparak 'HÖH-Halk Özel Harekat' yazması dikkatleri çekmişti. Sembol olan araç, alınan izinle sergilenmek üzere Küçükçekmece Halkalı Meydanı'na götürüldü.

Giriş Tarihi: 27.7.2016 12:17
Sembol araç meydanlara çıkıyor

Halkalı Mahallesi'nde modifikasyon alanında işyeri bulunan Muhammet Enes Gülaçar, darbe girişimini televizyondan duyunca binlerce kişi gibi sokağa çıktığını anlattı. Gülaçar, "Malımız canımızla, başkomutanımızın emrettiği yerlere koşmaya başladık. Çetin bir akşamdı zor bir süreçti. Aksam ezanlarımızı susturmaya çalışanların sabah selalarını okuttuk Allah'a şükür" dedi.

Gülaçar, darbe girişiminin halk müdahalesi ile başarısız olmasından çok etkilendiğini 15 Temmuz'dan 1 hafta sonra, 13 yıl önce 27 bin TL ödeyerek aldığı üzerinde birçok düzenleme yaptığı 34 GS 6443 plakalı 1976 Chevrolet Nova marka otomobili üzerinde yeni bir çalışma başlattı.

"REİSİN HİZMETİNE MAHSUSTUR"

Gülaçar, işyerindeki arkadaşları ile çalışarak otomobilin ön kaputuna Havalimanı'na saldıran ve sivil araçları ezen tanklar, TBMM'yi bombalayan uçaklar, MİT'e saldırı, Cumhurbaşkanı ve çağrısını duyan binlerce kişinin fotoğrafları olan çalışmayı film haline getirerek yapıştırdı. Otomobilin sürücü tarafındaki kapıya Osmanlı tuğrası, çeşitli yerlerine 'Reisin hizmetine mahsustur' diye not yazan Gülaçar, otomobile da HÖH-Halk Özel Harekat' yazdı.

Gülaçar bu ismin nedenini anlatırken, "Darbe gecesinde halkın kahramanca sokağa çıkarak canlarını ortaya koyup şehit olan yaralanan vatandaşlarımızın bir anısı olması gerçekten özel harekat kurumu gibi çalışarak organize olarak bu girişimde milletçe bulunduğumuz için bu yakıştırma aklımıza geldi" dedi.

CEZA KESİLEREK BAĞLANDI

Polisin kurallara aykırı olduğu gerekçesiyle ceza keserek bağladığı, araç, kısa sürede sosyal medyada haline geldi. Üzerinde 'HÖH-Halk Özel Harekat' yazısı ve çeşitli fotoğraflar bulunan film ile giydirilen üzerinde çakar lambalar bulunan otomobil, düzenlemenin yapıldığı gün birkaç saat sonra trafikte polis tarafından durdurularak bağlandı. Ceza kesilen araç, cezanın ödenmesi üzerine yapıştırılan filmlerin de sökülmesi ile teslim edildi.

MEYDANDA SERGİLENECEK

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'in devreye girmesi ile Muhammet Enes Gülaçar, otomobili kısa sürede tasarladığı 'HÖH-Halk Özel Harekat' yazı ve fotoğrafları ile yeniden giydirdi. Küçükçekmece Belediyesi garajında park edilen otomobilin Halkalı Meydanı'nda sürdürülen 'Demokrasi Nöbetleri' sırasında sergilenmesi için izin alındı.

Otomobilin son düzenlemeleri için 6 bin TL'ye yakın harcama yapan Gülaçar, bu paranın kendisi için önemli olduğunu ancak, her şeye değdiğini bu araçla trafikte rahat dolaşmayı umduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sembol araç meydanlara çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN