Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeci hain Bolat: Ülkeyi yerle bir edecektik

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini söyleyen Kara Pilot Yarbay Bolat’ın ifadesi şok etti.

Giriş Tarihi: 28.7.2016 07:06 Güncelleme Tarihi: 28.7.2016 09:25
Darbeci hain Bolat: Ülkeyi yerle bir edecektik

Ankara'da yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe soruşturmasına ilişkin kritik nitelikte bir ifadeye daha ulaşıldı. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini söyleyen Kara Pilot Yarbay Bolat'ın ifadesinden satır başları şöyle:

'MİT'E İNDİRMEYİ SEN YAP'

1-16 Temmuz'da izinliydim. Alay Komutan Yardımcısı H.G. ısrarla iznimi kesip dönmemi istedi. 13 Temmuz'da mesaiye gittim. "Konu nedir? Darbe filan mı yapıyorsunuz?" dedim, "Aynen öyle" dediler. Benden 3 şey istediler. Birincisi; MİT Başkanlığı'na bir indirme harekâtının yapılacağını, bunu benim yapmamı istediler. İkincisi; darbe günü helikopterleri dışarıda bırakmamı söylediler. Üçüncüsü; 2 Sikorksy helikoptere hızlı indirme teşkilatı kurmamı istediler.

PLAN BOZULDU

Darbeden bir gün önce OSTİM semtinde bir daireye hep birlikte çıktık. Cumhurbaşkanı'nın 'da alınması planlanmış ama Cumhurbaşkanı Marmaris'e gidince bu plan bozulmuş. Plana göre İstanbul'da Cumhurbaşkanı'nı SAT/SAS komandoları alacakmış ve bu ekip de belliymiş. Cumhurbaşkanı Marmaris'e gidince plan değişmiş ama bu ekip değişmemiş. 80-90 kişilik bir güçle Cumhurbaşkanı'nı kaldığı otelden rehin alarak Milas üzerinden Çiğli'ye getireceklerini söylediler. MİT Müsteşarı Hakan Fidan, MİT Lojmanları'ndaki villasından alınacaktı. "Bu darbenin başında kim veya kimler var?" dediğimde "Genelkurmay Başkanı bu işin başındadır" dedi. Bana Cumhurbaşkanı'nı alamayacakları takdirde Hava Kuvvetleri'nin ülkeyi yerle bir edeceklerini söylediler. (Habertürk)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci hain Bolat: Ülkeyi yerle bir edecektik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN