bak bayrağın özgürce dalgalanıyor

Bozkurt, darbe gecesi ailesini aradı, “Vatansız can ne işe yarar baba?” deyip sokağa çıktı. Helikopter ateşiyle vuruldu. Meclis’e koştu. Bu kez şarapnele hedef oldu. “Uğrunda ölürüm” dediği bayrak için şehit oldu. Oğlunun mezarını bayraklarla donatan baba Bozkurt onunla gurur duyor: Bak oğlum bayrağımız nasıl da hür dalgalanıyor

Fuat bak bayrağın özgürce dalgalanıyor
Ankara'da iş makinesi operatörü olarak çalışan 31 yaşındaki Bozkurt, 'da yaşayan Hasan-Sebahat Bozkurt çiftinin 5 çocuğundan biriydi. Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine Malatya'daki anne ve babasını telefonla aradı. Bozkurt, 'Vatansız can ne işe yarar baba. Vatan elden gidiyor. Hakkınızı Helal edin. Ben bu hainlere karşı koymaya gidiyorum" dedi ve kendisini sokağa attı. Darbecilere karşı mücadele etmeye başlayan Fuat Bozkurt, bir süre sonra hainlerin helikopterden açtığı ateşle kolundan yaralandı. Atletini çıkarıp, kan kaybını önlemek için koluna bandaj yapıp mücadeleye devam etti. Amacı, milletin ve demokrasinin temsilcilerinin bulunduğu Meclis'e darbecileri sokmamaktı. Diğer vatanseverlerin oluşturduğu kalkana katıldı. Ancak bir süre sonra, darbeci hainler Meclis'i de bombaladı. Vücuduna isabet eden şarapnel parçalarıyla ağır yaralanan Bozkurt, kaldırıldığı hastanede şehit düştü.

ACI VE GURUR BİR ARADA
Her gün Malatya şehir mezarlığındaki oğlunun kabrini ziyaret eden baba Hasan Bozkurt, "Bak oğlum uğrunda öldüğün bu vatanın bayrağı şimdi mezarının başında hür bir şekilde dalgalanıyor. Sen rahat uyu Fuat'ım" diyerek şehidine sesleniyor. Acı ve gururu birlikte yaşayan Bozkurt, "Oğlumun şehit olmadan önce telefonda söylediği gibi, 'vatansız can bir işe yaramazdı. Elimden gelse o darbe yapmak isteyenleri bir kaşık suda boğarım. Bu kadar hainlik olamaz. Hem milletin ve devletin parasını al hem de et. O hainler PKK'ya karşı böyle savaşsalar, PKK kalmazdı. Ama onlar asker değil hainmiş. Gülen'in adını duyduğum zaman bile televizyonu kapatıyordum" dedi. Anne Sebahat Bozkurt ise hislerini şöyle paylaştı: "Oğlum milletimiz için canını verdi. Binlerce kez şükürler olsun. Oğlum ve onun gibi ana kuzuları sokaklara çıkmasaydı, canlarını vermeseydi ne olacaktı? Vatan için can vermiş bir evladın annesi olarak gururluyum."

VATAN EVLADIYDI ŞEHİT OLDU
Fuat Bozkurt Facebook profilinde, üzerinde "Uğrunda ölürüm adına leke sürdürmem" yazılı Türk bayrağını kullanıyordu. Baba Hasan Bozkurt, oğlunun mezar taşına, "Vatanın evladıydı, şehit oldu" yazdıracağını da söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuat bak bayrağın özgürce dalgalanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN