Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HGS milli parklarda da geçerli olacak

Giriş Tarihi: 28.7.2016 14:25 Güncelleme Tarihi: 28.7.2016 14:26
HGS milli parklarda da geçerli olacak

PTT AŞ ile Doğa Koruma ve Mi·lli· Parklar Genel Müdürlüğü arasında mi·lli· parklara gi·ri·ş ücretleri·ni·n Hızlı Geçi·ş Si·temi· (HGS) üzeri·nden toplanmasına i·li·şki·n protokol imzalandı.

Protokole, PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ile Doğa Koruma ve Mi·lli· Parklar Genel Müdürü Nuretti·n Taş imza attı. Bozgeyik, PTT Pul Müzesi'nde düzenlenen imza töreninin ardından yaptığı konuşmada, PTT AŞ ile Doğa Koruma ve Mi·lli· Parklar Genel Müdürlüğü arasında önemli bir birliği protokolünün imzalandığını belirterek, "Bundan böyle ülkemizdeki modern geçiş sistemini, milli parklara nakletmiş oluyoruz. transferi yapmış oluyoruz. Artık Boğaz köprüleri ve otoyollarda kullanılan geçiş sistemini burada da kullanacağız" diye konuştu.
Söz konusu protokolün, kurumlar arasındaki teknoloji transferininin yanı sıra kurumların hizmetini vatandaşlara uygun, hızlı ve modern şekilde sunum kalitesini yükselten bir işbirliğini sağladığını dile getiren Bozgeyik, protokolün imza aşamasına gelmesini sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

"ZİYARETÇİ SAYISI 2019'A KADAR 15 MİLYONA ÇIKACAK"

Nuretti·n Taş ise Doğa Koruma ve Mi·lli· Parklar Genel Müdürlüğün faaliyet alanı kapsamındaki korunan alanlara ziyaretçi giriş yoğunluğunu azaltmak, geçişleri kolaylaştırmak amacıyla bu uygulamayı başlatacaklarını belirtti.

Ülke genelindeki toplam 40 milli park ile 209 tabiat parkına, yıllık ortalama 12 milyon 500 bin ziyaretti giriş yaptığını ifade eden Taş, 2019 sonuna kadar milli park ve tabiat parkı ziyaretçi sayısını 15 milyona çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.

Taş, uygulamanın ilk etapta ziyaretçi yoğunluğunun en fazla olduğu aralarında Uludağ, Yedigöller, Abant, Dilek Yarımadası'nın da bulunduğu milli park ve tabiat parkı olmak üzere 23 alanda hayata geçirileceğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HGS milli parklarda da geçerli olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN