Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başından vuruldu, yaşama tutundu

Giriş Tarihi: 29.7.2016
Başından vuruldu, yaşama tutundu

15 Temmuz gecesi helikopterden açılan ateşle başından yaralanan Sabahattin ’e, bacağından alınan dokuyla beyin zarı, burun kemiği ile kafa ve alın derisi yapıldı

Darbe girişimini İstanbul Büyükşehir Belediyesi () önünde protesto ettiği sırada helikopterden açılan ateşle başından vurulan Sabahattin (34) mucizevi şekilde hayatta kaldı. 3 ağır ameliyat geçiren, 125 saat yoğun bakımda kalan Çelik'e, bacağından alınan dokuyla burun kemiği, beyin zarı ile kafa ve alın derisi yapıldı. Ölümden dönen Çelik, "Yine olsa yine sokağa çıkarım" diyor.

'METRELERCE SAVRULDUM'
İstanbul Fatih'te yaşayan Çelik, evli ve 2 çocuk babası... 15 Temmuz gecesi, TV'de askerlerin İBB önüne geldiğini görünce, demokrasiyi ve milli iradeyi savunmak için arkadaşlarıyla beraber hemen buraya gitti ve cuntacıların karşısına dikildi. Fakat genç adam helikopterden açılan ateşle başından yaralandı. Çelik'i vatandaşlar hastaneye götürdü. Bilinci olduğu için yaşadıklarını hatırlayan Sabahattin Çelik o gece olanları şöyle anlatıyor: "Helikopterdeki silah büyük ihtimalle doçkaydı. Mermi kafamı parçaladığı zaman metrelerce savrulduğumu hatırlıyorum. Şakağımdan girdi diğer taraftan çıktı. Hastanede doktor bilincimi açık tutmak için sorular soruyordu. 3 ağır ameliyat geçirdim. 125 saat yoğun bakımda kaldım. Bacağımdan aldıkları dokular ile bana burun kemiği, beyin zarı ve 27 santimetre kafa ve alın derisi yaptılar. Darbe bir ülkeyi 30-40 yıl geriye götürür. Bugün yine darbe yapmaya çalışsalar yine sokaklara çıkarım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başından vuruldu, yaşama tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN