FETÖ okulunda da 1 dolarlar bulundu

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından FETÖ’yle bağlantılı olduğu tespit edilen okullarda yapılan baskınlarda Hristiyanlıkla ilgili resimler ve 1 dolarlık banknotlar bulundu.

Giriş Tarihi: 29.7.2016 15:44 Güncelleme Tarihi: 29.7.2016 15:49
FETÖ okulunda da 1 dolarlar bulundu

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından FETÖ'yle bağlantılı okullarda yapılan aramalarda bulunan Hristiyanlıkla ilgili resimler ve 1 dolarlık banknotlar dikkat çekiyor.

Milli Gazete'den Timuçin Mercanoğlu'nun haberine göre 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖ'yle bağlantısı tespit edilen okullar, Vergi Denetim Kurulu'nda görev yapan A Grubu vergi müfettişleri koordinatörlüğünde Milli ve görevlileri tarafından kamulaştırıldı.

FETÖ bağlantılı bir okulda yapılan aramada; örgütün üst düzey üyelerine verildiği iddia edilen 'G' seri nolu 1 dolar bulundu. Yine okulun öğretmenlerinden birisine ait çekmecede ise Hristiyan keşişliğinin kurucusu kabul edilen 251-356 yılları arasında yaşamış Antoniy Velikiy'in biyografisinin de yer aldığı resim bulundu. Başka bir öğretmene ait bir masanın çekmecesinde de "İsa'ya iman ediyorum" anlamına gelen İngilizce "believe in Jesus" yazıldığı ortaya çıktı. Aynı çekmecede FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in "Muhammed" adlı kitabı çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı, FETÖ ile bağlantılı bin 700 civarındaki özel okula ait binanın devlet okulu olarak hizmet vermesi için çalışmaya başladı. Binlerce dersliği bünyesinde barındıran okulların mülkiyeti Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve Hazine'ye devredilmişti. El konulan binaların devlet okulu olarak faaliyet göstereceği belirtiliyor. FETÖ'nün en bilinen okullarından olan 'deki Yamanlar Koleji'ne de el konulmuş, atanan kayyum heyeti ortaokul ve ilkokul bölümlerinin adını 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu-İlkokulu olarak değiştirmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ okulunda da 1 dolarlar bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN