Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ mağdurlarına TSK kapısı açılıyor

Giriş Tarihi: 30.7.2016
FETÖ mağdurlarına TSK kapısı açılıyor

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, FETÖ militanlarının baskıları nedeniyle ordudan ayrılanlarla ilgili bir çalışma yaptıklarını açıkladı. aHaber’e konuşan Işık, “Eften püften gerekçelerle gönderilenlere geri dönüş hakkı getireceğiz” dedi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, FETÖ militanlarının baskıları nedeniyle ordudan ayrılanlarla ilgili bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Bakan Işık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaverlerinin de aralarında bulunduğu isimlerin tasfiyesi için de ikinci bir liste hazırlandığını belirterek, "Darbeye katılan hiçbir teröristi TSK'da barındırmayacağız" dedi. aHaber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan Bakan Işık, FETÖ ile mücadeleye ilişkin önemli mesajlar verdi. Bakan Işık şunları söyledi:

ORDUYU HASTALIKTAN KURTARACAĞIZ:
Bu yapının bir an önce kökünün kazınması TSK'nın bekâ meselesidir. Darbecilerin yayınladığı liste bize ciddi ipuçları verdi. cı'da yöneten isimler var. Bir tümgeneral ile üç tuğgeneral ve tuğamiralin yönettiğini biliyoruz. Tuhaf olan şu, Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık'a, 'Akıncı Üssü'nde ne işin var?' diye sorduklarında, 'Ben bu Akıncı Üssü'nü çok merak ediyordum, görmeye geldim' diyor. Bunlar asker elbisesi giymişler. Bunların ihanet derecesi en üst noktada. En kısa sürede orduyu bu hastalıktan kurtaracağız.

SİVİL PİLOTLAR DÖNMEK İSTİYOR:
Daha önce bunların zulmü sebebiyle ordudan ayrılan ama orduya dönmek isteyen pilotlarımız var. Bununla ilgili Hava Kuvvetleri Komutanlığımız gerekli çalışmaları yürütüyor, gerekli tedbirler alınıyor. İstifa edip sivilde çalışan pilotlarımızdan dönmek isteyenler var. Sivilde daha yüksek maaş alıyor olmalarına rağmen, 'Hiçbir şey istemiyoruz, bize ihtiyaç varsa hemen dönelim' diyen pilotlarımız var.

PARALEL MAĞDURLARINA GERİ DÖNÜŞ YOLU:
GATA'da maalesef bir yapı oluşturmuşlar. Eften püften gerekçelerle gönderilenlere geri dönüş hakkı getirecek bir düzenleme hazırladık. Askeri öğrencilikten atılanların, tazminatlar nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşadığını biliyoruz, bununla ilgili de bir çalışma yaptık. Sayın Başbakanımıza arz edeceğiz, onun onayından sonra açıklayacağız.

KİLİT İSİM AKIN ÖZTÜRK:
Akın ile ilgili benim ulaştığım bilgiler ile gözaltı görüntüleri arasında bir çelişki var. Ben görüntülere de 'ün ifadelerine de onunla ilgili ifadelere de hep şüpheyle yaklaştım. Zaten bu işin çözümünde kilit isimlerden birinin Akın Öztürk olduğunu düşünüyorum. Yargının bu konuyu bütün yönleriyle açığa çıkartacağına inanıyorum.

YAVERLER İKİNCİ LİSTEDE:
Darbeye karışanlarla ilgili soruşturma henüz tamamlanmadı. İçinde yaverlerin de olduğu ikinci bir liste var ve onları da göndereceğiz. Darbeye katılan hiçbir teröristi TSK içinde barındırmayacağız.

YAŞ'A GİRMELERİ İSTENMEDİ:
(Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Orgeneral İhsan Uyar ve EDOK Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu'nun istifası) İki orgeneral de YAŞ üyesiydi YAŞ'a girmeleri istenmedi, istifaları istendi istifalarını verdiler.

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ FİRARDA
(Bakan Işık'ın Özel kalem müdürü Kurmay Albay Tevfik Gök'ün durumu) Gözaltına alınmış bırakılmış şu anda firarda.

CUMHURBAŞKANIMIZ YAVER KULLANMAK İSTEMİYOR
Sayın Cumhurbaşkanımız yaver kullanmak istemiyor. Bana göre asker kendi işine odaklansın. Bu noktayı bir daha değerlendireceğiz. Yaver olsun mu olmasın mı noktasına gelemedik, çünkü daha öncelikli konulara çalışıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ mağdurlarına TSK kapısı açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN