Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalkışmayı bastırmak yerine bodrumda saklanmış

Giriş Tarihi: 30.7.2016
Kalkışmayı bastırmak yerine bodrumda saklanmış
FETÖ cuntasının hazırladığı sıkıyönetim listesinde "göreve devam" diye belirtilen EDOK lar Komutanı Korg. Abdullah Barutçu'nun ifadesinde kalkışmayı önlemek yerine, bodrum katındaki kapıcı dairesinde saklandığı ortaya çıktı. İşte tutuklanan Barutçu'nun ifadesi:
Yanıma Rıza Çağatay Paşa'yı ve eşini, eşim ve kızımı alarak binanın bodrum katında bulunan kapıcı odasına sığındık. Televizyonda da bir taraftan olan biteni takip ettim. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın konuşmalarını dinleyince kısmen rahatladım.
Kuleli Askeri Lisesi'nde darbe girişiminde bulunanları tespit için 17 Temmuz sabahı saat 09.00 sıralarında makam aracımla 'a gittim. Kuleli Askeri Lisesi'ne vardığımda manzara perişandı.
Yaptığımız araştırmada bir önceki Okul Komutanı Albay Muammer Aygar ile onun yerine atanan Albay Mürsel Çıkrıkçılar darbe gecesi İstanbul'da ikamet eden çocukları ' var' diyerek okula topladıklarını, darbe girişimine katıldıklarını tespit ettik.

?BUNLAR VATAN HAİNİ DEDİ AMA...
Bu darbe girişimini duyduğum ve basından takip ettiğim kadarıyla TSK içinde Gülen cemaati mensuplarının yaptığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bunu yapanlar vatan hainidir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalkışmayı bastırmak yerine bodrumda saklanmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN